Liderlerden 10 Ekim anma mesajları: Barış ve huzur borcumuz

CHP, DEVA ve Gelecek Partisi liderleri 10 Ekim katliamının yıl dönümüne dair anma mesajları yayımladı.

Google Haberlere Abone ol

ANKARA - Ankara Garı önünde 10 Ekim 2015’te IŞİD’in gerçekleştirdiği saldırının yedinci yıl dönümünde liderlerden açıklamalar geldi. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan ve Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu sosyal medya hesabından katliamın yıl dönümüne ilişkin paylaşım yaptı.

CHP lideri Kılıçdaroğlu, katliamın yıl dönümünde, “Acısını ilk günkü gibi yüreğimizde hissettiğimiz #10EkimAnkaraKatliamı’nda yitirdiğimiz yurttaşlarımızı hüzün ve rahmetle anıyor, terörü ve terör işbirlikçilerini bir kez daha lanetliyorum. Ülkemizde barış ve huzuru sağlamak Ankara Garı’nda katledilen yurttaşlarımıza borcumuzdur” dedi.

‘ADİL VE BARIŞ DOLU TÜRKİYE ÖZLEMİNE SAHİP ÇIKACAĞIZ’

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, 10 Ekim’e ilişkin sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “DEAŞ’ın gerçekleştirdiği 10 Ekim Ankara Garı Katliamı’nın üstünden 7 yıl geçti. Acısı bir gün bile hafiflemedi. Aramızdan ayrılan 103 insanımızı hiçbir zaman unutmayacağız. Kaybettiklerimizin adil ve barış dolu Türkiye özlemine sahip çıkacağız” dedi.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ise, “Ankara Garı katliamının yıl dönümünde DEAŞ'ın hain terör saldırısında yaşamını yitiren vatandaşlarımızı rahmetle anıyorum. Birliğimize, beraberliğimize kast edenler hiçbir zaman amaçlarına ulaşamayacak” mesajını paylaştı. (DUVAR)