Lice'de bir ev gece yarısı silahla tarandı

Lice'de yaşayan Mehmet Şah Bozkuş'un evi dün gece saat 23.00 sıralarında tarandı. Aile telefon ettikleri jandarmanın 'ancak sabah gelebiliriz' dediğini söyledi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Diyarbakır'ın Lice ilçesine bağlı Mişrif Mahallesi'nde dün gece yarısı kimliği belirsiz kişi veya kişiler, Mehmet Şah Bozkuş'un evini silahlarla taradı.

Mezopotamya Ajansı'nın haberine göre olayda evde ve evin önünde bulunan araçta maddi hasar meydana gelirken, içeride bulunan 6 kişi yara almadan kurtuldu. Aile, gece haber verdikleri jandarma karakolundan 'sabah saatlerinde gelebilecekleri' yanıtını aldıklarını aktardı. Ancak sabah da mahalleye ekip gönderilmediği belirtildi. 

'ÖNCE ELEKTRİK KESİLDİ'

Mehmet Şah Bozkuş'un kızı Leyla Bozkuş, yaşananları şöyle anlattı: "Ev taranmadan önce köyün elektriği kesildi ve kısa bir süre sonra evimiz taranmaya başlandı. Evde 6 kişiydik, silah seslerini duyduğumuz gibi kendimizi korumak için yere yattık ve Hezan Jandarma Karakolu’nu arayarak yardım istedik. Karakolda iletişime geçtiğimiz kişi, ‘Biz bu gece gelemeyiz, ancak yarın sabah olay yerine gelebiliriz’ dediler. Evimize çok sayıda mermi isabet etti. Bizim sağlık durumumuz iyi fakat evde hasar var" diye konuştu. 

Etiketler Lice Diyarbakır