Trump'sız 'Evde Tek Başına': Kanada televizyonu Trump'ı çıkarttı

CBC televizyonu filmden Trump'ın sahnesini çıkarttı. Siyasi amaç taşımadığı söylendi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Kanada'nın ulusal yayın yapan televizyonlarından CBC, 'Evde Tek Başına 2' filminde ABD Başkanı Donald Trump'ın yer aldığı bir sahneyi filmden çıkararak tartışma yarattı. Filmde, Macaulay Culkin'in canlandırdığı karakter, Trump'a yol soruyordu. Sahnenin çıkarılması ile ilgili CBC televizyonu yetkilisi Chuck Thompson açıklama yaptı ve filmden sekiz dakikalık bir bölümün çıkarıldığını söyledi.

Thompson, Trump'ın sahnesinin çıkarılışının siyasi amaç taşımadığını da savundu. Kanal bu kesintinin, 120 dakikalık filmde reklamlara yer açmak amacıyla, üstelik de Trump başkan olmadan önce yapıldığını söyledi. Aralık ayı başında CBC kanalında gösterilen Trump'sız versiyon, ABD Başkanı'nın siyasi tabanı tarafından tepki çekti.

'FİLM BİR DAHA ESKİSİ GİBİ OLMAYACAK'

Başkan'ın büyük oğlu, Donald Trump Jr, Twitter hesabından 'zavallıca' paylaşımı ile konuyu gündeme taşıdı. Başkan Trump da sonrasında Twitter hesabından o sahnenin de yer aldığı bir paylaşım yaptı ve "Film bir daha asla eskisi gibi olmayacak" dedi.

Sonrasındaki bağlantılı tweetinde ise Kanada Başbakanı'nı hedef aldı ve "Sanırım Justin T, Nato ve ticaret konularında onu, ödeme yapmak zorunda bırakmamdan hoşlanmıyor" dedi. Özellikle Noel dönemi yayınlanan filmle ilgili Donald Trump, birkaç gün önce "Gurur duyduğum bir işti" demişti. (BBC Türkçe)