Konseri iptal edilen sanatçı Aynur Doğan’dan açıklama: Bizler kum torbası değiliz

Aynur Doğan, Derince Belediyesi'nin konserini iptal etmesinin ardından, “Bizler ‘kaslarınızı’ geliştireceğiniz kum torbası değil ancak yüreğinizi ve vicdanlarınızı güçlendirmenin fırsatlarıyız" dedi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Dünyaca tanınan sanatçı Aynur Doğan’ın Kocaeli'nin Derince ilçesinde 20 Mayıs’ta vereceği konser, AK Parti’nin yönetimde olduğu belediye tarafından iptal edildi. Derince Belediyesi’nden yapılan açıklamada, "İlçemiz sınırları içerisinde özel bir firmanın yapacak olduğu konser organizasyonunun, yapılan detaylı inceleme sonucunda uygun olmadığı tespit edilmiş olup, etkinlik belediyemiz tarafından iptal edilmiştir" denildi.

Konseri yasaklanan ve hedef gösterilen Doğan’a siyasetçiler ve sanatçılardan destek mesajları geldi; İçişleri Bakanlığı'na soru önergesi verildi. 

Aynur Doğan ise bugün sosyal medya hesabı üzerinden iptale ilişkin ilk kez açıklaması yaptı. Doğan şu ifadeleri kullandı: 

"Aşıklar hakikati ispatlayanlardır, biz de bu yolda ilerlemeye devam ediyoruz. Gücümüzün yettiği, sevginizin olduğu her yerde paylaşarak birlikte büyüyeceğiz. Bizler 'kaslarınızı' geliştireceğiniz kum torbası değil ancak yüreğinizi ve vicdanlarınızı güçlendirmenin fırsatlarıyız."(KÜLTÜR SANAT SERVİSİ)