Derince Belediyesi: Artık izin alınsa bile başkan Aynur Doğan konseri istemiyor

Aynur Doğan konserini iptal eden Derince Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Lokman Karaaslan, "Artık izin alınsa dahi başkan bu konserin yapılmasını istemiyor" dedi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Habertürk gazetesi yazarı Sevilay Yılman, Kocaeli Derince Belediyesi'nin sanatçı Aynur Doğan'ın konserini iptal etmesiyle ilgili olarak Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Lokman Karaaslan ile görüştü. Sevilay Yılman, aralarında geçen konuşmayı şöyle aktardı:

"Ben sordum. Sağ olsun o da açık açık cevap verdi… Emniyetten izin alınmaması sebebiyle iptal kararı aldıklarını söyleyince; 'Aynı şirket Ediz için de ayın 25’inde kiralama yapmış. Bu durumda onun da iptal olması gerekmez mi?' diye araya girdim. Biraz kem küm etti basın danışmanı sonra da; 'Ona daha vakit var. Eğer emniyetten izin almazlarsa onu da iptal edeceğiz' dedi.

Bu defa; 'Aynur Doğan’ın konseri de ayın 20’sinde. Daha 4 gün var. Siz de destek olursanız çok hızlı bir şekilde bu izin mevzusu hallolur ve konser de gününde pekala yapılabilir' şeklinde bir öneride bulundum.

Bu makul önerim üzerine basın danışmanının cevabı ise aynen şu oldu değerli okurlarım; 'Yok Sevilay Hanım! Artık izin alınsa dahi başkan bu konserin yapılmasını istemiyor. Çünkü bu iş sosyal medyada çok büyüdü. Bambaşka bir noktaya evrildi. Biz bu işin altından artık kalkamayız!'

Dedim belki yanlış anladım. Tekrar sordum aynı soruyu ve Lokman Bey de tekrar aynı cevabı verdi. O an işte emin oldum ki mesele emniyetin izni, şu, bu filan değil. Mesele Aynur Doğan’ın repertuarındaki Kürtçe türküler! İnanın o an ne diyeceğimi bilemedim kendi kendime."

YAZININ TAMAMI