Karakolda işkence: Baba ve oğlu hastanelik oldu

Sivil polisler Ataşehir’de Hüseyin Bayır ve Resül Bayır'ı gözaltına aldı. Bayır'ın babası Yaşar Bayır da işkenceye maruz kaldığını anlattı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - İstanbul'un Ataşehir ilçesine bağlı Mustafa Kemal Paşa mahallesinde geçtiğimiz hafta yapılan düğüne gelen sivil polisler 'şikayet olduğunu' söyledi ve erken bitirilmesini istedi. Aradan yarım saat geçtikten sonra polisler yeniden gelerek düğünün dağılmasını istedi. Duruma tepki gösteren Hüseyin Bayır ile polisler arasında sözlü tartışma çıktı. 

‘SIRTINA VURDULAR, YUMRUKLADILAR…’

Bayır, karakol bahçesinde babası Yaşar Bayır’ın darp edildiğini görünce polislere tepki gösterdi.

Hüseyin Bayır sonrasında yaşananları şöyle anlattı: “Babamı darp ettiklerini görünce araya girdim. 10 tane polis babamın sırtına vurdu, küfür ve hakaret etti… Araya girmeye çalışınca benim de başıma, gözüme ve sırtıma vurmaya başladılar. Babamın sırtında bot izleri var. Benim de vücudumun çeşitli yerlerinde darp izleri var. İstanbul’un ortasında onlarca polis bize işkence yaptı. Bize bu işkenceyi yapan polislerin peşini bırakmayacağız" dedi.

DARP RAPORU ALDILAR

Hüseyin ve Yaşar Bayır 4 saatlik gözaltı sonrası serbest bırakıldı ve Göztepe Prof. Dr. Süleyman Yalçın Şehir Hastanesi’ne giderek darp raporu aldılar. Yapılan muayenelerinde baba ve oğulun vücudunun çeşitli yerlerinde kırıklar olduğu tespit edildi. 43 yaşındaki Yaşar Bayır, kırıklar yüzünden şu anda yatağa bağımlı yaşıyor. Bayır ailesi, polisler hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını söyleyerek bu kişilerin ceza almaları için hukuk mücadelesi başlatacaklarını belirtti.