Jeff Bezos'tan ekonomi uyarısı: Krize hazır olun

ABD'li milyarder iş insanı Jeff Bezos, sosyal medya hesabından ekonomide resesyon riskinin bulunduğunu belirten bir videoyu alıntılayarak tedbirli olma uyarısında bulundu.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Amazon’un kurucusu Jeff Bezos, sosyal medya hesabı üzerinden ABD ekonomisinin durumuna yönelik paylaşımda bulundu. Goldman Sachs CEO’su David Solomon’un ekonomik belirsizlikler nedeniyle temkinli olunması gerektiğini söylediği bir videoyu alıntılayan milyarder iş insanı, ekonominin fırtınaya hazırlanmak için sinyal gönderdiğini yazdı.

Bezos’un dün sosyal medyadan paylaştığı videoda Goldman CEO’su David Solomon, "Bence artık ufukta daha fazla oynaklık olduğunu görmemiz gerekiyor. Bu doğrudan zor bir ekonomik senaryomuz olduğu anlamına gelmez. Ancak sonuçların dağılımına bakıldığında, Amerika Birleşik Devletleri’nde resesyon yaşama ihtimalimiz yüksek" değerlendirmesinde bulunmuştu.

BİDEN'IN BENZİN İSTASYONU ÇAĞRISINA TEPKİ GÖSTERMİŞTİ

Geçen yıl Amazon CEO’su görevinden ayrılan ancak şirket yönetimindeki pozisyonunu sürdürmeye devam eden Bezos, daha önce de Joe Biden’ın ekonomi politikalarını eleştirerek Beyaz Saray’ı enflasyonla mücadele konusunda samimiyetsiz olmakla suçlamıştı.

ABD Başkanı Joe Biden'ın benzin istasyonları işleten şirketlere fiyatları düşürme çağrısına tepki gösteren Bezos, "Enflasyon Beyaz Saray'ın bu tür açıklamalar yapmasından çok daha büyük bir problem. Bu ya yanlış yönlendirme, ya da piyasanın temel dinamiklerinin derin biçimde yanlış anlaşılması" demişti. (HABER MERKEZİ)