İngiltere'de Binance yasağı: 'Faaliyetleri derhal durdurun'

İngiltere Mali Denetim Otoritesi, en büyük kripto para borsalarından Binance'in ülkedeki faaliyetlerini durdurmasını talep etti. FCA, kararın derhal yürürlüğe girmesini istedi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - İngiltere Mali Denetim Otoritesi (FCA), dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Binance'in tüm düzenlenmiş faaliyetlerini durdurmasını istedi. Reuters’ın haberine göre FCA, 25 Haziran tarihli bilgi notunda, "Binance'in İngiltere'de FCA'dan yazılı onay almayan herhangi bir düzenlenmiş faaliyette bulunamayacağını" belirtti.

FCA Binance'den aynı zamanda, ülkede faaliyette bulunamayacağına dair bir duyuruyu da internet sitesinden ve sosyal medya hesaplarından en geç 30 Haziran'a kadar paylaşmasını istedi. FCA 2 Temmuz'a kadar da, Binance'in İngiltere'deki müşterilerinin tüm kayıtlarının güvence altına alınmasını ve muhafaza edilmesini istedi.

İngiltere'de kripto paraların alım satımı doğrudan düzenlenmese de, kripto para türevlerinin alım satımı gibi hizmetleri sunmak izne tabi tutuluyor.

Binance'den konuyla ilgili henüz bir açıklama yapılmadı.

FCA'nın niçin böyle bir adım attığı bilinmiyor. 

ABD Adalet Bakanlığı ve İç Gelirler Dairesi de geçtiğimiz ay, kara para aklama ve vergi suçları nedeniyle Binance hakkında soruşturma başlatmıştı. (DIŞ HABERLER)

Etiketler binance kripto para