İçişleri Bakanlığı'dan 'terör örgütleri' açıklaması: İBB'deki bazı çalışanlarla ilgili özel teftiş başlatıldı

İçişleri, İBB'de çalışan personellerden bazıları hakkında 'terör örgütleriyle iltisaklı/irtibatlı olduğu' yönündeki iddialar üzerine özel teftiş başlatıldığını açıkladı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - İçişleri Bakanlığı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, bağlı kuruluşları ve şirketlerindeki bazı çalışanlar hakkında 'özel teftiş' başlatıldığını duyurdu.

İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, "İstanbul Büyükşehir Belediyesi, bağlı kuruluşları ve şirketlerinde işbaşı yaptırılan personellerden 455'inin PKK/KCK, 80'inin DHKP/C, 20'sinin MLKP, 2'sinin MKP, ayrıca bazılarının FETÖ ve diğer terör örgütleriyle iltisaklı/irtibatlı olduğu yönünde ihbar, şikayet ve elde edilen tespitler üzerine, konunun tüm yönleriyle soruşturulması için Bakanlığımızca özel teftiş başlatılmıştır. Ayrıca İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne DİAYDER referansıyla, PKK Terör Örgütü irtibatlı ve iltisaklı kişilerin yerleştirildiğine yönelik İstanbul İl Jandarma Komutanlığı tarafından yapılan tespitler sonucunda İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamedeki iddia ve tespitler de bahse konu özel teftişin kapsamındadır" ifadeleri kullanıldı. (HABER MERKEZİ)