Haftanın kadın gündemi: Savaş, çocuklar ve cumhuriyet

SES Eşitlik ve Dayanışma Derneği'nin 'Yükselt SES'ini!' serisinin yeni bölümü yayında: Bu hafta; İsrail-Gazze çatışmalarında kadınların ve kız çocukların durumu ile cumhuriyetin 100. yılı konuşuldu.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - SES Eşitlik ve Dayanışma Derneği'nin NewsLabTurkey’nin desteğiyle hazırladığı Yükselt SES'ini! Podcast Serisi'nin yeni bölümünde, 26 gündür süren İsrail-Gazze çatışmasında özellikle kadınların ve kız çocuklarının durumuna ilişkin yayınlanan raporlardan söz edildi. Türkiye'den de eğitim alanında dikkat çeken başlıklara yer verildi.

Yükselt SES'ini! podcast serisi, Gazete Duvar'ın SES Eşitlik ve Dayanışma Derneği'yle yaptığı işbirliği gereğince her hafta yeni bölümüyle Gazete Duvar dinleyicisiyle buluşacak.

SES Eşitlik ve Dayanışma Derneği hakkında:

Toplumsal cinsiyet eşitliğini sağlamak ve Sürdürülebilir Kalkınma Amaçlarına ulaşmak üzere aktif vatandaşlığı destekleme misyonuyla eşitlik ve dayanışma değerlerini savunan, bu doğrultuda projeler geliştiren bir sivil toplum kuruluşudur. SES, kadının eşitlik mücadelesini dijital medyada sürdürmek üzere SES Eşitlik, Adalet, Kadın Platformu adlı dijital kadın haber sitesini yayınlamaktadır. (HABER MERKEZİ)