Hadi Özışık: Süleyman Özışık mesleğini bıraktı

Sedat Peker'in açıklamalarıyla isimleri gündeme gelen Özışık kardeşlerden Hadi Özışık, "Süleyman Özışık mesleğini bıraktı. Herkes arkasını ona döndü" dedi.

Süleyman Özışık'ın Türkiye gazetesindeki köşe yazılarına Sedat Peker'in açıklamalarının ardından son verilmişti.
Google Haberlere Abone ol

DUVAR - İnternethaber Genel Yayın Yönetmeni Hadi Özışık, kardeşi Süleyman Özışık'ın gazeteciliği bıraktığını söyledi.

Hadi Özışık, sosyal medya hesaplarından paylaştığı videoda, "Hep bana soruyorsunuz 'Süleyman Özışık nerede?' diye. Ben size söyleyeyim nerede olduğunu. Süleyman Özışık mesleğini bıraktı kardeşim" diye konuştu. 

Suç örgütü liderliğinden aranan Sedat Peker'in sosyal medyada yayınladığı iddialarda kardeşinin adının da geçtiğini hatırlatan Hadi Özışık, "Neden biliyor musunuz? En zor zamanlarda savunduğu ve uğrunda herkesin hedefi haline gelen Süleyman Özışık, adını Sedat Peker gündeme getirdi diye herkes arkasını ona döndü, bir tek kişi, 'Kardeş sen bize lazımsın' demedi" ifadelerini kullandı.

Kardeşinden açıklama yapmasını istediğini dile getiren Özışık, "Ben Süleyman Özışık'a dedim ki, 'Kardeşim geç ekranın karşısına, konuş'. Bana tepki gösterdi 'Ağabey' dedi, 'Ben ne konuşayım ya! Ben bir davaya gönül vermişim, ben kendimi ortaya koymuşum, bu sol cenahtaki kesimin bana saldırı sebebi bu. Peki kim var kim var şu anda yanımda' dedi. Bir tek kişi 'Süleyman sen nereye gidiyorsun, ne yiyorsun, ne içiyorsun demedi" şeklinde konuştu.

Hakkında arama kararı çıkarılan ve yurt dışında olan Sedat Peker, Hadi Özışık ve Süleyman Özışık'ın kendisi ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu arasında arabuluculuk yaptığını iddia etmişti. Peker daha sonra Hadi Özışık'la olan görüntülü görüşmesinin kaydını yayınlamıştı.

İddiaları reddeden ve yaşananlardan bilgisi olmadığını söyleyen Soylu, Özışık kardeşler hakkında suç duyurusunda bulunmuştu. (HABER MERKEZİ)