Sedat Peker, Hadi Özışık ile görüntülü görüşmesini yayınladı

Sedat Peker, Süleyman Soylu ile aralarında arabuluculuk yaptıkları iddiasını reddeden gazeteci Hadi Özışık'la yaptığı görüşmeyi yayınladı. Görüşmede Hadi Özışık, Peker'in haklı olduğunu söylüyor.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Organize suç örgütü lideri Sedat Peker, kendisi ile İçişleri Bakanı Süleyman Soylu arasında arabuluculuk yaptıkları iddasını reddeden gazeteci Hadi Özışık'la yaptığı görüntülü görüşmeyi sosyal medya hesabından yayınladı. Görüşmede Hadi Özışık, Süleyman Soylu'nun Sedat Peker'e yönelik açıklamalarında hata yaptığını söylüyor, Mehmet Ağar'la ilgili olarak "Biz olmasak Yalıkavak Marina'ya mafya girer" sözü nedeniyle 'aptal' ifadesini kullanıyor. 

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Fatih Ertürk'ün Halk TV'de sunduğu Günün Raporu programında, "Süleyman Soylu'ya çok yakın bir gazeteci Sedat Peker ile bir görüşme gerçekleştirdi mi? Yaptığı görüşmede 'Yeni videolar yayınlama. Bakanımız seninle ilgili bir şeyler söyleyecek ama sinirlenme, kapatalım bu işi' dedi mi? Sonrasında Süleyman Soylu'nun Sedat Peker ile ilgili açıklamalarından sonra, Sedat Peker çektiği bir videoyu o gazeteciye yolladı mı? O gazeteci o videoyu Süleyman Soylu'ya izletti mi? Sonra dönüp Peker'e, 'Aman bu videoyu yayınlama' dedi mi demedi mi?'' diye sordu.

Gazeteci Hadi ve Süleyman Özışık'ın iddiaları yalanlamasının ardından Twitter hesabından bir paylaşım yapan Sedat Peker Hadi Özışık'la yaptığı görüntülü görüşmeyi şu notla yayınladı: 

"İnternethaber sitesinin sahibi olan Hadi Özışık - Süleyman Özışık kardeşler en yakınları olan Süleyman Soylu'yla benim aramda aracılık yaptıklarını yalanlamışlar, 'Söyleyen şerefsizdir' demişler. Ben kimseye hile yapmam, ancak kendimi de rezil duruma düşürmem."

Sedat Peker'in yayınladığı görüntülerde bir nargile kafede olduğu görülen Hadi Özışık, Sedat Peker'in yayınladığı videoların Türkiye'de ses getirdiğini anlatırken Mehmet Ağar'ın yaptığı açıklamayla 'harakiri' yaptığını belirtti. Hadi Özışık, "Aptal herif diyo ki biz olmasak buraya mafya çöker. Bu, en çok bizimkine (Soylu'yu kastediyor) darbe vuruyor. Diyor ki burada asayiş yok ben sağlıyorum.” 

Sedat Peker, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun kendisiyle ilgili kullandığı 'Pislik' ifadesine tepki gösterirken Hadi Özışık "Valla abi ben anlamadım. Ben dün ona (Soylu'yu kastediyor) dedim 'Sen niye kendini ortaya atıyorsun” cümlesini kuruyor. Peker de “Bu adam demedi mi Cumhurbaşkanımız da biz de onu çok seviyoruz diye beş ay önce” diye konuşuyor.

Peker görüşmenin devamında Soylu’yu kastederek “Biz onun için Berat beyle düşman olduk. İllere bunu sokmuyorlardı genel başkanlığa oynadığında. Benim akrabalarım altı ay nöbet tuttular, hep yanındaydılar. O benim dönüş biletimdi. Hani nisanda dönüyorduk” deyince Özışık da “Anlam veremiyorum. Ben çözemedim açıkçası. Sen haklısın" dedi. 

Peker, Soylu'nun kendisi için dönüş bileti olduğunu bir kez daha yinelerken "Ben buna yarın dalarsam kusura bakma. Vallahi yenilecekler, bunlar zalim oldu artık. Babasıyla 30 senedir dostuz. 20 sene bu adama yatırım yaptık. Nisanda hani her şey değişecekti ülkede. Hani dönecektik. Hani seviyordu bizi. Suç örgütü lideri sözünden nefret ediyorum, hadi onu kabul ettik de pislik ne” dedi.

Özışık ise “İyi düşün iyi taşın. Onların anlamadığı bir şey var. Ben arkadaşa söyledim 'Çocukları için yapıyor dedim. Köprüleri atmasının tek nedeni çocukları dedim. Seninle dostluğuma devam ediyorum. Kırılmam da… Sen nasıl istiyorsan öyle yap ben sana kırılmam. Canımsın benim. Moralini bozma” diye konuştu.

Peker’in paylaştığı ikinci videoda ise Hadi Özışık, Sedat Peker'in Süleyman Soylu'yu suçlayan videolarında kendi ismini vermesine sitem ederek "Abi gözünü seveyim benim adımı niye geçirdin… Benim ismimin sende gizli kalması gerekir” dedi.

Peker, “Sen olayın şahidisin. Sen Süleyman Bey'le görüşmeye gidiyorsun bu konu açılıyor. Ben öyle anlattım” diye yanıt verdi. Özışık da gidenin kendisi değil ağabeyi Süleyman Özışık olduğunu söylüyor ve “Çocuklar Hadi Özışık kısmını kırparlarsa bir sorun yok” diyor. (HABER MERKEZİ)