Aşamalı ve seyreltilmiş eğitim iddiasına MEB'in yanıtı: Henüz netleşmedi

Korona virüsü salgınındaki yükseliş nedeniyle yüz yüze eğitimin başlangıcını 21 Eylül'e erteleyen Milli Eğitim Bakanlığı, 8. ve 12. sınıflar için 'aşamalı ve seyreltilmiş' sistem uygulanacağı iddiası üzerine açıklama yaptı. Açıklamada, "21 Eylül’de hangi sınıf düzeylerinin 'aşamalı ve seyreltilmiş' olarak yüz yüze eğitime başlayacağı henüz netleşmemiştir" denildi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Milli Eğitim Bakanlığı okulların 21 Eylül'de aşamalı ve seyreltilmiş olarak yüz yüze başlayacağına ilişkin haber üzerine yaptığı açıklamada, bu yönde bir planlama olduğunu dolaylı olarak kabul etti. MEB 8 ve 12. sınıflar için bu uygulamaya gidileceği iddiasının gerçeği yansıtmadığını ifade ederken konunun henüz netleşmediğini belirtti.

Habertürk televizyonuna yeni eğitim öğretim sezonu tarihlerinin belli olduğuna ilişkin yayınlanan haber üzerine MEB şu açıklamayı yaptı:

Değerli Arkadaşlar, Habertürk Televizyonu tarafından servis edilen "MEB’den yüz yüze eğitim duyurusu" şeklindeki son dakika haberi, gerçeği yansıtmamaktadır. 21 Eylül’de hangi sınıf düzeylerinin “aşamalı ve seyreltilmiş” olarak yüz yüze eğitime başlayacağı henüz netleşmemiştir. Bu konuda Bakanlığımız kaynakları tarafından herhangi bir resmi açıklama yapılmamıştır. Bakanlığımız çalışma alanındaki konulara ilişkin resmî iletişim kaynaklarımız tarafından paylaşılmayan / teyit edilmeyen açıklamalara itibar edilmemesini önemle rica ediyoruz." (HABER MERKEZİ)