Deprem uzmanı Prof. Dr. Naci Görür: Televizyonlar bizi kullanıyor

Bilim Akademisi Üyesi deprem uzmanı Prof. Dr. Naci Görür, Manisa’da gerçekleşen 5.5 büyüklüğündeki depremin ardından televizyonlara çıkmama kararı aldığını duyurdu. Görü, “Onlara ‘Deprem daha birkaç dakika önce oldu. Üzerinde çalışmadan nasıl konuşabilirim’ dediğimde, ‘Olsun hocam siz bir şeyler söylersiniz’ diyorlar. Kanaatime göre bu yaklaşım depremi hafife almaktır… Bizi bir araç gibi kullanıyorlar” dedi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Manisa’nda bugün AFAD verilerine göre 5.5 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Bilim Akademisi Üyesi, deprem uzmanı Prof. Dr. Naci Görür, depremin ardından Twitter hesabından sitem dolu bir mesaj paylaştı.

Depremin hemen ardından kendisinin medya mensupları tarafından arandığını belirten Görür, şunları kaydetti:

"Telefonum kilitleniyor ve televizyonlar benden görüş almak istiyorlar. Onlara ‘Deprem daha birkaç dakika önce oldu. Üzerinde çalışmadan nasıl konuşabilirim’ dediğimde, ‘Olsun hocam siz bir şeyler söylersiniz’ diyorlar. Kanaatime göre bu yaklaşım depremi hafife almaktır. 1-2 saat sonra konuşalım deyince de gündemden düşer deyip kabul etmiyorlar. Üzülerek görüyorum ki televizyonlar bizi bir araç gibi kullanıyor. Bunu üzerine ben de artık hemen deprem sonrası ayaküstü konuşmamaya karar aldım. Umarım medyadaki arkadaşlarım beni anlayışla karşılarlar." (HABER MERKEZİ)

Naci Görür: Son depremler iki depremi öne çekebilirNaci Görür: Son depremler iki depremi öne çekebilir

Prof. Naci Görür Bingöl Karlıova için uyarmıştıProf. Naci Görür Bingöl Karlıova için uyarmıştı