Evrensel Genel Yayın Yönetmeni Fatih Polat ifadeye çağrıldı

Evrensel Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Fatih Polat, yazarları Ragıp Zarakolu’nun kaleme aldığı yazısı nedeniyle ifadeye çağrıldı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Yazar-yayıncı Ragıp Zarakolu hakkında Evrensel Gazetesi ve Artı Gerçek haber sitesinde 5 Mayıs’ta yayınlanan “Makus kaderden kaçış yok” başlıklı yazısı ile “darbe mesajı vererek Anayasal düzeni hedef almak” iddiasıyla başlatılan soruşturma kapsamında Evrensel Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Fatih Polat da ifadeye çağrıldı.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun’un suç duyurusu üzerine başlatılan soruşturma İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülüyor.

Gazeteci Polat, gazetenin Yazı İşleri Müdürü Görkem Kınacı ile birlikte ifadeye çağrıldıklarını sosyal medya hesabından duyurdu. Polat, Twitter hesabından “Evrensel ile Artı Gerçek’te aynı anda yayımlanan ve darbeyi destekleyen içerikte tek bir cümlesi olmayan yazısı ile ilgili Yazı İşleri Müdürümüz Görkem Kınacı ve ben Emniyet’e ifadeye çağrıldık. Avukatımız ile perşembe günü gideceğiz" dedi. (HABER MERKEZİ)