KHK'liye banka havalesi de yasak

KHK'li öğretmen Suzan Uzpak'a havaleyle gelen parası 'Yasaklı TC uyarısı' gerekçe gösterilerek verilmedi. Bankadaki görevli Uzpak'a "KHK'lilere ödeme yapılamıyor" dedi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Gaziantep'te kendisine gelen havaleyi bankadan almak isteyen KHK'li öğretmene parası verilmedi. KHK’li öğretmen Suzan Uzpak’a, “Yasaklı TC” uyarısı verildiği ve bu sebeple ödeme yapılamayacağı söylendi.

Gaziantep’te Şahinbey Ortaokulu’nda öğretmenlik yaparken 675 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname’yle (KHK) ihraç edilen Eğitim Sen üyesi Suzan Uzpak’a, yurtdışından bir banka aracılığıyla havale geldi. Veznedar, parasını almak için banka şubesine giden Uzpak’a parayı veremeyeceğini söyledi. Öğretmen Uzpak'a 'Yasaklı TC' uyarısı aldığını ve KHK’yle ihraç edildiği için para ödeyemeyeceğini söyleyen gişe görevlisi, “Daha önceden de benzeri olaylar yaşandı. KHK’lilere ödeme yapılamıyor” dedi.

Uzpak, banka şubesine dilekçeyle başvuracağını ve hukuki mücadelesini sürdüreceğini söyledi. KHK'li öğretmen ihraç edildikten sonra hakkında “örgüt üyesi olmak” iddiasıyla dava açıldığını ve beraat ettiğini belirtti. (Kaynak: Mezopotamya Ajansı)

KHK'li diye kaskodan kaza bedeli ödenmediKHK'li diye kaskodan kaza bedeli ödenmedi