Demirtaş ile söyleşi suç unsuru sayıldı!

Gazeteci Hayri Demir’in Selahattin Demirtaş ile yaptığı söyleşi ve söyleşi sırasında birlikte çektirdiği fotoğrafı, “örgüt üyesi olmak” ve “örgüt propagandası yapmak” suçlamasıyla yargılandığı davada delil olarak gösterildi. Dava 23 Ekim'de görülecek.

Google Haberlere Abone ol

ANKARA - Gazeteci Hayri Demir’in Halkların Demokratik Partisi’nin (HDP) önceki Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ile yaptığı röportaj suç unsuru sayıldı.

Demir’e Ankara 15’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde “örgüt üyesi olmak” ve “örgüt propagandası yapmak” suçlamasıyla açılan davada araştırma tutanağı içerisinde yer alan deliller arasında Demirtaş ile yapılan söyleşi de yer aldı.

DEMİRTAŞ İLE FOTOĞRAF DA DOSYADA

Demir’in Selahattin Demirtaş ile söyleşi yaptığı 1 Ekim 2015 günü çektirdiği fotoğrafı ve söyleşi metnini sosyal medya hesabında paylaşması suçlamaya dayanak olarak gösterildi.

.

Bolu Emniyet Müdürlüğü tarafından hazırlanan araştırma tutanağında, “Şahsın DİHA muhabiri olarak şu an tutuklu bulunan Selahattin Demirtaş isimli şahıs ile yaptığı röportaja ait fotoğrafı paylaştığı görülmüştür” denildi.

Demirtaş ile yapılan söyleşinin de deliller arasında gösterildiği yargılamanın duruşması 23 Ekim 2019 günü görülecek. (DUVAR)