Akademik yıl açılışı yapılacak

Eğitim Sen ve Dayanışma Akademileri akademik yıl açılışı yapacak: İlk ders Üstel'in.

DUVAR – 2019-2020 akademik yıl açılışı Eğitim Sen ve Dayanışma Akademileri tarafından Ankara’da düzenlenecek bir açılış dersi ile yapılacak. Açılış dersine “Bu Suça Ortak Olmayacağız” başlıklı bildiriyi imzaladığı için tutuklu kalan barış imzacısı Füsun Üstel katılacak.

.

Düzenlenecek açılış dersine ilişkin yapılan açıklamada, “Eğitim Sen ve Dayanışma Akademileri olarak Türkiye’nin dört bir yanından arkadaşlarımızın katılacağı ortak bir açılış dersi yapıyoruz. Üniversitelerin niteliksizleştirilmesine ve piyasalaştırılmasına inat bizler “içeride” ve “dışarıda” ısrarla “bir aradayız ve buradayız!” demek için insan toplum doğa yararına üniversiteyi savunmaya ve derslerimizi vermeye devam ediyoruz” dendi. “Ortak başlangıçlarımızı dayanışmaya ve birlikte mücadeleye olan inancımızla güçlendirebilme umudunu daha çok yaşıyoruz ve bu umutla hepinizi ortak açılışa katılmaya, o günü dayanışmanın günü yapmaya davet ediyoruz” sözleriyle devam eden duyuruda “Çünkü biz’ler, bir aradayız ve buradayız!” ifadeleri kullanıldı.

Prof. Dr. Füsun Üstel tarafından verilecek “Akademi ve Ötesi: İktidar Biçimlerini Yeniden Düşünmek” konulu açılış dersi, 12 Ekim 2019 Cumartesi günü yapılacak. Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde düzenlenecek açılış dersi saat 14.00’da başlayacak.

Açılış dersine ülkenin pek çok kentinden bilim insanlarını katılması bekleniyor.