İmamoğlu'nun davete yanıtı: Elbette katılacağım

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 30 büyükşehir belediye başkanına yaptığı davete katılıp katılmayacağı sorulan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, "Tabii ki. İşbirliğine ülkemizin her kademesinin ihtiyacı var" diye yanıt verdi. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek de "Davete Antalyalılar adına gideceğim. İnşallah bu görüşmeler tüm ülkemiz için Antalya'mız için hayırlı olur" dedi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın davetine katılacağını ifade ederken, kendisinin de daha önce görüşme talebi olduğunu hatırlattı.

İBB ile İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle başlatılan 'Kırtasiye Seti Dağıtım' etkinliğinde katılan İmamoğlu, öğretmenlerin sorunlarını dinledi. Bir eğitimcinin spor alanlarının eksikliği yönündeki tespitine, "Bahçeniz küçük. Buraya bir spor salonu olmaz ama hızlıca modern bir spor alanı oluşturmak adına arkadaşlarımızı bilgilendiriyorum" yanıtını veren İmamoğlu, daha sonra sınıfları ziyaret etti. İmamoğlu, "Okulunuza kitap hediye edeceğim. Öğretmenleriniz en çok kitap okuyanları tespit edecek ve ben en çok kitabı kim ya da kimler okuduysa onları misafir edeceğim" dedi.

CUMHURBAŞKANINA TEŞEKKÜR

İBB Başkanı İmamoğlu, okuldan çıkışında gazetecilerin, "Cumhurbaşkanı Erdoğan, 30 büyükşehir belediye başkanını Ankara'ya davet etti. Gidecek misiniz?" sorusunu şöyle yanıtladı:

"Tabii ki. Neticede bizim bireysel bir talebimiz vardı. Sayın Cumhurbaşkanı, bütün Büyükşehir Belediye başkanlarıyla, sanıyorum belediyelerin sorunlarını konuşmak için ya da tartışmak üzere bir toplantı daveti yaptılar. Elbette ki katılacağız. Elbette şehrimizin, aslında bütün büyükşehirlerimizin sorunlarını kendileriyle paylaşma imkanımız olacak. Dediğim gibi, biz, devletin her kademesinde maksimum diyalog maksimum ilişkiden yanayız. Neticede vatandaşımız hizmet bekliyor ama bizden ama merkezi hükümetten. Dolayısıyla iş birliğine ülkemizin her kademesinin ihtiyacı var. Biz bundan kaçınacak ya da buna set koyacak bir anlayışa asla sahip olmadık, olmayacağız da. Zaten anlamlı da değil. Daveti için teşekkür ederim."

BÖCEK: İNŞALLAH ÜLKEMİZ İÇİN HAYIRLI OLUR

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Antalya Büyükşehir Belediyesi Meclisi toplantısında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın daveti hakkında konuştu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP'li belediye başkanlarının katılacağına dair açıklamasını hatırlatan Böcek, şunları söyledi:

"Yarın saat 13.00'de Sayın Cumhurbaşkanımızın 30 büyükşehir belediye başkanlarına daveti vardı. Bu davete gideceğim, Antalyalılar adına gideceğim. İnşallah bu görüşmeler tüm ülkemiz için Antalya'mız için hayırlı olur. Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu da bizzat dün açıklama yaptı, 'Belediye başkanlarımızın hepsi katılacak' dedi." (İSTANBUL-ANTALYA/AA)

Muhittin Böcek, Antalya Büyükşehir Belediyesi Meclisi toplantısına katıldı.