Altaylı: Erdoğan taksicilere Volkswagen sözü vermiş

Gazeteci Fatih Altaylı, Taksiciler Esnaf Odası Başkanı Eyüp Aksu'dan aldığı bir bilgiyi yazdı: "Aksu’nun anlattığına göre Cumhurbaşkanı Erdoğan, Volkswagen’in Türkiye’ye yatırıma geldiğini, bir fabrika kuracağını söyledikten sonra 'Bu yatırımdan sonra biz de sizin taksilerin tamamını Volkswagen’e çeviririz. Sizin için özel bir model üretmelerini isteriz' demiş."
Fatih Altaylı

DUVAR – Habertürk yazarı Fatih Altaylı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın taksilerin tamamının Alman otomotiv markası Volkswagen olabileceğini söylediğini aktardı. Altaylı, yazısında Valkswagen’in Türkiye’de yatırım yapması konusunda anlaşmaya varıldığını hatırlattı ve Taksiciler Esnaf Odası Yönetimi ve Başkanları Eyüp Aksu’nun kendisini ziyaretinde bu konuda ilginç bir bilgi aldığını belirtti.

“Geçtiğimiz haftalarda beni ziyarete gelen Taksiciler Esnaf Odası Yönetimi ve Başkanları Eyüp Aksu’dan ilginç bir bilgi aldım” diyen Altayla şöyle devam etti: “Aksu, bir süre önce Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kendilerini kabul ettiğini ve dertlerini dinlediğini söyledikten sonra çok önemli bir bilgi verdi. Aksu’nun anlattığına göre Cumhurbaşkanı Erdoğan, Volkswagen’in Türkiye’ye yatırıma geldiğini, bir fabrika kuracağını söyledikten sonra ‘Bu yatırımdan sonra biz de sizin taksilerin tamamını Volkswagen’e çeviririz. Sizin için özel bir model üretmelerini isteriz’ demiş.”