Zümrüt Apartmanı'nın yayıncısı emniyete teslim oldu

Kurgu Kültür Merkezi Yayınları Müdürü Alaattin Topçu, emniyete teslim oldu. Abdullah Şevki'nin kaleme aldığı Zümrüt Apartmanı kitabıyla ilgili açıklama yapan Topçu, "Sizin o karga beyniniz Abdullah Şevki’yi Alaattin Topçu’yu ve kurguyu kaldıramaz. O nedenle sizin linç kültürünüz tarihin her döneminde yenilgiye ve zavallılığa mahkumdur” demişti.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hakkında gözaltı kararı verilen çocuğa yönelik cinsel istismar ifadeleri içerdiği iddia edilen kitabın yayıncısı Alaattin Topçu, emniyete teslim oldu.

YAYINEVİ KİTABI VE YAZARI SAVUNMUŞTU

Kurgu Kültür Merkezi Yayınları Müdürü Alaattin Topçu, “Kurgu Kültür Merkezi Yayınları” adlı Instagram hesabından, “çocuğa yönelik cinsel istismar içeren ifadeler” yer aldığı öne sürülen kitabı ve yazarı savundu. Alaattin Topçu, “Sizin o karga beyniniz Abdullah Şevki’yi Alaattin Topçu’yu ve kurguyu kaldıramaz. O nedenle sizin linç kültürünüz tarihin her döneminde yenilgiye ve zavallılığa mahkumdur” dedi.

ABDULLAH ŞEVKİ İFADE VERİYOR

Kültür ve Turizm Bakanlığının suç duyurusu üzerine, başlatılan soruşturmada gözaltına alınan Abdullah Şevki’nin Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nca sorgusu devam ediyor.

NE OLMUŞTU? 

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, “çocuğa yönelik cinsel istismar” içeren ifadelerin bulunduğu iddia edilen “Zümrüt Apartmanı” isimli kitabın yazarı Abdullah Şevki hakkında “müstehcenlik” suçundan soruşturma başlattı. Gözaltına alınan Şevki, tutuklandı.

Kitap, sosyal medya kullanıcıları tarafından 'çocuğa yönelik cinsel istismarı övdüğü ve teşvik ettiği' iddiasıyla tepki topladı. (ANKARA/AA)