Şaban Vatan: Beni susturamazlar

Giresun'da şüpheli bir şekilde yaşamını yitiren 11 yaşındaki Rabia Naz'ın babası Şaban Vatan'ın, mahkeme kararıyla 3 hafta süreyle akıl hastanesine yatırılmasına karar verildi. Yaptıkları itirazların dikkate alınmadığını belirten Şaban Vatan, "Beni ister akıl hastanesine göndersinler ister hapse atsınlar, sonuna kadar davamın arkasındayım" dedi.

Google Haberlere Abone ol

ANKARA - Kızı Rabia Naz için baskılara karşın adalet mücadelesini sürdüren Şaban Vatan hakkında yargıdan tartışmalı karar... Giresun'un Eynesil ilçesinde 12 Nisan 2018 tarihinde günü evinin önünde yaralı bulunup, kaldırıldığı hastanede yaşamını yitiren Rabia Naz Vatan’ın babası Şaban Vatan, mahkeme kararıyla, üç hafta süreyle Samsun Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’ne yatırılacak.

Kardeşi Muhammed Vatan'ın başvurusu üzerine alınan karara tepki gösteren Şaban Vatan, "İtiraz etmemize, hakkımda asılsız sunulan iddiaların asıl belgelerini mahkemeye sunmamıza rağmen bu kararı verdiler. Adaletsizlikleri ortada, bakalım nasıl hesap verecekler" dedi.

'BANA MAHKEMEDE CANİKLİ İLE İLGİLİ SORULAR SORMUŞLARDI'

Şaban Vatan, kızı Rabia Naz'ın intihar etmediğini, cinayete kurban gittiğini belirterek sosyal medya üzerinden sesini duyurmaya çalışıyor. Kızının ölümünün hükümete yakın kimseler tarafından örtbas edilmeye çalışıldığını iddia eden Şaban Vatan hakkında, AK Parti Milletvekili Nurettin Canikli suç duyurusunda bulunmuş, Vatan karakola ifadeye çağrılmıştı.

Rabia Naz'ın babası akıl hastanesine yatırılıyorRabia Naz'ın babası akıl hastanesine yatırılıyor

Kardeşinin "akıl sağlığının yerinde olmadığı" iddiasıyla şikayeti sonrası 21 Mart'ta mahkemeye ifade veren Vatan, "Bana mahkemede Nurettin Canikli ile ilgili sorular sormuşlardı. Süreç ve her şey ortada" dedi.

Vatan sözlerine şöyle devam etti: "Polis nezareti altında akıl hastanesine gönderileceğiz. Şaban Vatan'ı susturamayacaklar. Çünkü Şaban Vatan'lar var artık. Biz sonuna kadar, vatandaş olarak adalet mücadelesini sürdüreceğiz. Yaşanan süreçteki adaletsizliğe herkes tanık oldu ve asla davamızdan vazgeçmeyeceğiz. Her ne olursa olsun hem de... Beni ister akıl hastanesine göndersinler ister hapse atsınlar, sonuna kadar davamın arkasındayım. Rabia Naz'ın failini buluncaya kadar mücadelemi sürdüreceğim."

(DUVAR)