Şanlıurfa'da HDP üyesi 40 kişi gözaltına alındı

HDP Şanlıurfa İl Binası'na polis tarafından baskın yapıldı. "PKK propagandası" gerekçesiyle 40 kişi gözaltına alındı.

DUVAR – Şanlurfa’da “PKK propagandası yapıldığı” gerekçesiyle HDP il binasına düzenlenen polis baskınında, 40 kişi gözaltına alındı. HDP Şanlıurfa Milletvekili Ömer Öcalan, “Bunların amacı, bu şehirde bize seçim yaptırmamaktır; ama biz yerel yönetimlerde seçimlere gireceğiz” dedi.

PKK lideri Abdullah Öcalan’ın avukatları ve ailesiyle görüşmesine izin verilmesi talebiyle açlık grevi yapan tutuklu HDP milletvekili Leyla Güven’e destek için, HDP Şanlıurfa İl Binası’nda salı günü açlık grevi başlatıldı.

Polis, Öcalan ve PKK lehine slogan atıldığı gerekçesiyle HDP binasına baskın yaptı. Aralarında HDP il yöneticilerinin de bulunduğu 40 kişi gözaltına alındı.

Yaşananlara tepki gösteren HDP Şanlıurfa Milletvekili Ömer Öcalan, “Yüzlerce polis eşliğinde parti üyemiz 40 kişi, gözaltına alındı. Bunların amacı, bu şehirde bize seçim yaptırmamaktır; ama biz yerel yönetimlerde seçimlere gireceğiz. Siyasi faaliyetlerimizi devam edeceğiz. Onların korkulu rüyası olmaya devam edeceğiz” diye konuştu. (ŞANLIURFA/DHA)