Kızının evine giden baba, iki kişiyi öldürdü

Kırklareli'nde Abdülkadir Y., oğlu Abdülvahap Y. ile birlikte kızı Tuğba Y. ve 2 yıldır birlikte yaşadığı Caner Atlı'nın evini kurşun yağmuruna tuttu. Tuğba Y. ve Caner Atlı hayatını kaybetti.

DUVAR – Abdülkadir Y., kızının evine 9 el ateş ederek öldürdü. Katil baba saldırıdan sonra kaçmaya çalışırken yakalandı.

İstanbul’da oturan Abdülkadir Y. (53), oğlu Abdülvahap Y. (30) ile birlikte Kırklareli’ne gitti. Baba Abdülkadir Y., 2 yıldır  Caner Atlı (34) ile birlikte yaşayan kızı Tuğba Y.’yi götürmek istedi. Ancak Tuğba Y. İstanbul’a dönmek istemediğini söyledi. Bunun üzerine baba-oğul, otomobille gittikleri sokakta eve 9 el ateş ederek kaçtı.

Komşuların silah sesleri duyarak ihbarda bulunması üzerine olay yerine gelen polis ekipleri, Tuğba Y. ve Caner Atlı’yı ağır yaralı buldu. Sağlık ekiplerince ilk müdahalesi yapılan çift, daha sonra kaldırıldığı Kırklareli Devlet Hastanesi’nde yapılan tüm müdahaleler rağmen kurtarılamadı.

Silahlı saldırının ardından olay yerinden kaçarak İstanbul’a dönmek için yola çıkan Abdülkadir ve oğlu Abdülvahap Y. polis ekiplerince yakalanarak gözaltına aldı. Sağlık kontrolünden geçirilen baba-oğul ifadeleri için Kırklareli Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü. Olayla ilgili başlatılan soruşturma sürüyor. (KIRKLARELİ-DHA)