Kahraman'dan Akşener'e hakaret davası

TBMM Başkanı İsmail Kahraman Meral Akşener'e hakaret davası açtı. Akşener, kendisine 'Meral Kılıçdaroğlu' diyen Kahraman'a "açık mektup" yazmıştı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'i İstanbul'daki bir iftar programında 'Meral Kılıçdaroğlu' olarak andığı söylenen TBMM Başkanı İsmail Kahraman'a yönelik yazdığı "açık mektup" nedeniyle 'yazılı iletiyle hakaret' suçundan dava açıldı.

İsmail Kahraman, avukatı Samet Can Olgaç aracılığıyla daha önce yaptığı açıklamada Akşener hakkında kendisine hakaret ettiği gerekçesiyle Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunduğunu söylemişti. Başsavcılık soruşturmayı sonlandırdıktan sonra Akşener hakkında asliye ceza mahkemesinde dava açtı.

İddianamede, Kahraman'ın, İstanbul'daki bir iftar yemeğindeki sohbet esnasında Akşener için, "Şu Meral Kılıçdaroğlu mu?" ifadesini kullandığına ilişkin haberlerin basında yer aldığı, Akşener'in de Twitter hesabından Kahraman'a "açık mektup" başlığıyla bir yazı paylaştığı belirtilerek söz konusu mesaj nakledildi. Yazıdaki bazı sözlerin 'hakaret kastıyla' söylendiği, Kahraman'ın da şikayetinin bulunduğu söylenen iddianamede, Akşener'in ise savunmasında bu ithamları kabul etmediği, Kahraman'ın ifadesinin 'namusuna yönelik' olduğunu, kadının soyadının evlilikle değişeceğini, Kahraman'ı aradığını ancak ulaşamadığını, bu nedenle şikayete konu yazıyı yazdığını beyan ettiği belirtildi. İddianamede Akşener'in "yazılı iletiyle hakaret" suçunu işlediği ifade edilerek, TCK'nın ilgili maddesi uyarınca 3 ay 15 günden 2 yıl 4 aya kadar mahkumiyeti istendi. (HABER MERKEZİ)