Gaziantep'te 6 IŞİD üyesi tutuklandı

Gaziantep'te, polisin IŞİD'e yönelik yaptığı operasyonda çok sayıda silah, mühimmat ve patlayıcı madde yapımında kullanılan amonyum nitrat yakalandı. Olayla ilgili gözaltına alınan 6 kişi çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında , Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri IŞİD'e yönelik yaptığı istihbarat çalışmalarında Kayaönü Mahallesi'ndeki bazı adreslere baskın düzenledi.

Baskınlarda, bir depo ile şüphelilerin ev ve işyerlerinde yapılan aramalarda; 10 kaleşnikof tüfek, 35 şarjör, 2 bin 370 mermi, 3 tabanca, bu tabancalara ait 7 şarjör, 382 mermi, 102 çuval içerisinde patlayıcı yapımında kullanılan 5 bin 100 kilo amonyum nitrat, 2 av tüfeği, 1 pala, 39 bin 705 Türk lirası, 15 bin 870 dolar, 163 bin liralık senet, 40 bin 500 lira tutarında çek, 2 koçan boş çek defteri, çok sayıda dijital materyal, FETÖ soruşturması nedeniyle toplama kararı bulunan 4 kitap bulundu.

Olayla ilgili olarak gözaltına alınan 6 IŞİD üyesi sorgulamalarının ardından çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine konuldu. (GAZİANTEP/DHA)