Melek İpek: Fetullah Gülen benim için de bir numaralı teröristtir

Koza-İpek Holding'e el konulması sırasında "Hocaefendi'nin bir gülüşüne tüm malımı feda ederim" sözleri ile gündeme gelen Melek İpek, hakkındaki FETÖ davasında verdiği ifadede, "Fetullah Gülen benim için de bir numaralı teröristtir" dedi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - FETÖ davasında yargılanan Akın İpek'in annesi Melek İpek'in ifadesinde, "Fetullah Gülen benim için de bir numaralı teröristtir" ifadelerini kullandığı öğrenildi.

Sabah gazetesinden Kenan Kıran'ın haberine göre, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hazırlanan Koza-İpek Holding iddianamesinde, "Hocaefendi'nin bir gülüşüne tüm malımı feda ederim" diyen Akın İpek'in annesi Melek İpek'in ifadeleri yer aldı. Koza-İpek Holding yönetim kurulu üyesi olan Melek İpek, "Son zamanlarda yaşanan olaylarla Fetullah Gülen örgütünü anlamaya çalıştım. Bu yapının dini bir kimlik adı altında terör faaliyetleri yürütmesi kabul edilemez bir durumdur. Devlet terörist diyorsa benim için de bir numaralı teröristtir. Vatana millete ihanet eden, kan döken herkesin hak ettiği cezaya çarptırılmasını istiyorum" dedi. İpek hakkında FETÖ üyeliğinden hapis cezası isteniyor.