Maden ocağında kaza: Üzerine kaya düşen işçi öldü

Madende bir iş cinayeti daha yaşandı. Çalıştığı sırada üzerine kaya parçası düşen 32 yaşındaki Ayhan Badurlu yaşamını yitirdi.

DUVAR- Zonguldak’ta TTK maden ocağında çalışan 32 yaşındaki Ayhan Badurlu, üretim sırasında tavandan kopan kaya parçasının altında kalarak yaşamını yitirdi. TTK Karadon Müessese Müdürlüğü Gelik İşletmesi’ne ait maden ocağında 360 metre derinlikte 24.00- 08.00 vardiyasında çalışan Ayhan Badurlu’nun üzerine, kömür kazdığı sırada tavandan kopan kaya parçası düştü. İş arkadaşları tarafından ocaktan çıkarılan Ayhan Badurlu’nun sağlık ekibince yapılan kontrolünde hayatını kaybettiği belirlendi. 8 yıllık madenci Badurlu’nun cansız bedeni, yapılan incelemeden sonra Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. Genel Maden İşçileri Sendikası Genel Başkanı Ahmet Demirci, “Çok üzgünüz. Allah rahmet eylesin. Ailesine başsağlığı diliyoruz” dedi.

HAYALLERİNİ BIRAKIP GİDERSİN’
Badurlu’nun ölüm haberi üzerine Facebook sayfasında üzüntüsünü paylaşan arkadaşlarından İkbal Kalaycı ise şunları yazdı: “Meçhule gidersin her gün döneceğini bilmeden. Hayallerini bırakıp gidersin, umutlarını bırakıp gidersin, her şeyini bırakıp gidersin. Ve bir gün o hayallerin seni mutlu etsin diye dua edersin. Gidersin başında bir fener. Elinde bir kazma ocaĝa gidersin. Çıkacağını bilmeden, olacağı bilmeden. Bir hayal için, bir umut için, çocukların için, ailen için ocağa gidersin. Ve bir gün kötü haberin gelir. ‘Ocakta kalmış’ derler ya o gün hayallerini bırakıp gidersin.” (DHA)