El konulan kolej imam hatip lisesi oldu

Cemaatçi diye mühürlenen Fatih Koleji, İmam Hatip Lisesi’ne dönüştürüldü. Okula, 'Şehit Gökhan Esen Anadolu İmam Hatip Lisesi' adı verildi.

DUVAR – Zonguldak’ta, 2014-2015 eğitim öğretim yılında eğitime başlayan ve geçen Nisan ayında “FETÖ/PDY’ye finansal destek sağladığı” iddiasıyla kayyım atanan Fatih Koleji, iki ay önce mühürlenerek faaliyetlerine son verildi. Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü’nün 15 Ağustos 2016 tarihli yazısı gereği, 667 sayılı Kanun Hükmündeki Kararnameyle Maliye Hazinesine devredilerek Milli Eğitim Bakanlığı’na devredilen binanın 2016-2017 eğitim-öğretim yılından itibaren Fen ve Sosyal Proje okulu olarak ‘Şehit Gökhan Esen Anadolu İmam Hatip Lisesi’ne dönüştürüldü.

15 TEMMUZ’DA ÖLEN ESEN’İN ADI VERİLDİ

Anadolu İmam Hatip Lisesi olarak devam edecek olan Fatih Koleji’nin ismi İstanbul Çengelköy’de ölen darbe karşıtı Gökhan Esen’in adı verildi. Milli Eğitim Müdürlüğü, tüm kaymakam, okul ve kurum müdürlüklerine birer yazı göndererek, ilkokul ve ortaokul tabelalarının söküldüğü Fatih Koleji’nin Şehit Göksal Esen Anadolu İmam Hatip Lisesi yapıldığını açıkladı. Binaya ise ‘2016-2017 öğretim yılından itibaren bu binada, Şehit Gökhan Esen Anadolu İmam Hatip Lisesi eğitime devam edecektir’ yazısı asıldı. (DHA)