Gözde Akpınar kimdir?

Yayına başlayan Gain Medya'nın kurucusu olarak gündeme gelen Gözde Akpınar, aynı zamanda Türkiye'nin önemli markalarından Filli Boya'nın sahibi.

Gözde Akpınar
Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Filli Boya'nın sahibi olan Betek Grubu'nun Yönetim Kurulu Başkanlığı yapan Gözde Akpınar, Gain ile iş alanını medya ile çeşitlendirdi. Akpınar, Gain'in hazırlık aşamasında yaptığı açıklamada, "uzun süredir incelediği ve gönlünde yatan bir iş" olduğunu söylemişti.

Gözde Akpınar, 1980 yılında İstanbul’da doğdu. Saint Joseph Fransız Lisesi’nde eğitim aldıktan sonra İstanbul Bilgi Üniversitesi İşletme-İktisat bölümünü bitirdi. Üniversitenin sunduğu bir imkânla İngiltere’de Portsmouth Üniversitesi’nde aynı bölümü bitiren Gözde Akpınar, Türkiye’ye döndükten sonra Betek Grubu’nda işe başladı.

'KİŞİNİN TERCİHLERİNİ TANIYAN PLATFORM' DEMİŞTİ

Gözde Akpınar, Betek Grubu'nda kadın, eğitim ve çevre olmak üzere, birçok farklı alanda sosyal sorumluluk projeleri yürüttü.

Gözde Akpınar önderliğinde yürütülen projelerden biri de "Filli Boya Bilim Kampı" projesi oldu. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı işbirliği, TÜBİTAK-TÜSSİDE ve Boğaziçi Üniversitesi akademisyenlerinin desteği ile maddi olanakları sınırlı çocuklara yönelik yürütülen proje "toplumda kadını güçlendirmek ve kadının kendi gücünü fark etmesini sağlamak" amacıyla oluşturuldu. 

Gözde Akpınar, Gain uygulamasının kendi yayın akışı olan, daha büyük ölçüde 1-20 dakika aralığında farklı içerikler ve kategoriler sunan, kendi yayın akışı dışında da kişiyi tanıyan ve akışta kişinin tercihlerini göz önüne alan bir platform olduğunu söylüyor. (HABER MERKEZİ)