Giresun'da derenin taşması sonucu nişan töreninde mahsur kalanlar kurtarıldı

Giresun'da etkili olan sağanak yağış sonrasında bir derenin taşması nedeniyle, 100 kişi nişan töreni yapılan halı sahada mahsur kaldı. Daha sonra valilik, mahsur kalanların kurtarıldığını duyurdu.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Giresun'un Yağlıdere ilçesinde sağanak yağmurun ardından derenin taşması sonucu nişan merasimine katılan yaklaşık 200 kişi mahsur kaldı.

Yağlıdere Kaymakamı Yusuf Akın, Yağlıdere deresinin taşması sonucu Bük Mahallesi'nde bulunan halı saha ile kentin bağlantısını sağlayan köprünün sular altında kalarak kapandığını söyledi.

Halı sahada nişan merasiminin yapıldığını ve burada yaklaşık 200 kişinin bulunduğu bilgisini aldıklarını aktaran Akın, şöyle konuştu:

“Köprünün kapanmasıyla içeride yaklaşık 25 araç ve 200 vatandaşımızın olduğu bilgisini aldık. Şu anda herhangi bir sorun yok. Düğün merasimi de devam ediyor. Şu anda çok şükür yağmur da dindi. Dere sularının çekilmesiyle geçişi tekrar sağlayıp vatandaşlarımızı güvenli bir şekilde ilçe merkezine tahliye etmeyi planlıyoruz. Şu anda bütün ekiplerimiz buradalar.”

Mahsur kalanların kurtarılması için Yağlıdere Kaymakamlığı, Yağlıdere Belediyesi ve İl Özel İdaresi ekipleri çalışma başlattı.

Daha sonra Giresun Valiliği'nden yapılan açıklamada, mahsur kalanların sayısının 100 kişi olduğu belirtildi. 

Açıklamada, "Yağlıdere İlçesi Ahallı Mahallesinde daha önce yıkılan köprü yerine yapılan menfez ve servis yolunun dere taşkını sebebiyle kullanılamaz hale gelmesinden dolayı Halı Sahada yapılan Nişan töreninde bulunan yaklaşık 100 vatandaşımız mahsur kalmıştır. Vatandaşlarımızın can ve mal güvenliği açısından herhangi bir olumsuzluk bulunmamaktadır" denildi. 

Mahsur kalanların tahliyesinin tamamlandığı aktarılan açıklamada, "Nişan törenin olduğu halı sahadan karayoluna uygun geçiş mevcut olup yaklaşık 150 metre patika yoldan vatandaşlarımızın güven bir şekilde, AFAD ve kolluk kuvvetlerimizce gerekli emniyet tedbirleri alınarak güvenli bir şekilde tahliyesi tamamlandı" ifadelerine yer verildi. (DUVAR-AA)

Etiketler Giresun Yağlıdere