Genco Erkal'dan Enes Kara paylaşımı: Dinle kalkınmış ülke var mı bu dünyada?

Sanatçı Genco Erkal, cemaat yurdunda intihar eden tıp fakültesi öğrencisi Enes Kara'nın ardından "Dindar nesil yetiştireceksiniz de ne olacak? Bir kere zorla olmaz. Olursa böyle olur" dedi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Sanatçı Genco Erkal, Elazığ'da kaldığı cemaat yurdundaki baskılar nedeniyle intihar eden tıp fakültesi 2. sınıf öğrencisi Enes Kara için sosyal medya hesabından bir paylaşım yaptı. 

Erkal, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, 'dindar nesil yetiştirme' konusunu eleştirerek, "Enes’in intiharı çok etkiledi beni. Dindar nesil yetiştireceksiniz de ne olacak? Bir kere zorla olmaz. Olursa böyle olur. Ayrıca dindar olmayıversin. Araştıran, soruşturan, eleştiren, bilime, gelişmeye, aydınlanmaya açık gençler yetişsin. Dinle kalkınmış ülke var mı bu dünyada?" ifadelerini kullandı. 

Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi 2. sınıf öğrencisi 20 yaşındaki Enes Kara, kaldığı cemaat yurdunda yaşadığı baskılar ve gelecek kaygısından dolayı intihar etti. Bir video çekip yaşadığı sıkıntıları anlatan Kara, "Müslüman olmadığı halde cemaat yurdunun kendisini namaz kılmaya ve cemaat derslerine katılmaya zorladığını" söylemişti. (KÜLTÜR SANAT SERVİSİ)