Gelecek Partisi’nden 'acil toplantı' sonrası Selçuk Özdağ açıklaması

Gelecek Partisi, Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ hakkında başlatılan soruşturmaya ilişkin yapılan 'acil' toplantının ardından açıklama yaptı: "Gözdağı soruşturmaları."

Google Haberlere Abone ol

ANKARA - Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ’a ilişkin "YSK üyelerine söylediği sözler" gerekçe gösterilerek başlattığı resen soruşturmanın ardından parti yönetimi acil toplandı.

Gelecek Partisi Başkanlık Kurulu'nun acil toplantının ardından yaptığı yazılı açıklamada, “Anayasal bir hak olan ifade özgürlüğünü kullanan Sayın Özdağ'a tam desteğimizi kararlıkla vurgularız” denildi.

‘GÖZDAĞI SORUŞTURMALARI’

Gelecek Partisi Genel Başkanı Selçuk Özdağ’ın Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla Yeniçağ Gazetesine gerçekleştirdiği ziyarette kendisine yöneltilen soruya Anayasa'nın ilgili maddesini hatırlatarak cevap verdiğini, “Anayasaya aykırı bir uygulama yapıldığı takdirde buna siyasetin doğası gereği tepki gösterileceğini” ifade ettiğini belirten Gelecek Partisi, konuya ilişkin yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

PARTİLİLERİZE YÖNELİK BASKININ AÇIK GÖSTERGESİ: Parti Başkanlık Kurulu olarak, anayasal bir hak olan ifade özgürlüğünü kullanan Sayın Özdağ'a tam desteğimizi kararlıkla vurgularız. Daha önce de Genel Başkan Yardımcımız Sayın Selim Temurci'ye yapıldığı gibi, gözdağı vermek amacıyla açılan soruşturmaların ve davaların hukuki zorlamalar olduğu aşikardır. Bu hukuki zorlamalar ve Sayın Selçuk Özdağ’a daha önce gerçekleştirilen fiili saldırıdan sonra tespit edilen faillerin serbest bırakılması yargının siyasallaştırılması sürecinin ve partimize karşı yürütülen baskıların açık bir göstergesidir.

KARARLILIKLA ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ: Bütün bu siyasi ve hukuki baskılar karşısında Gelecek Partisi olarak ülkemizde seçimlerin hukuka uygun olarak yapılması, iktidar değişiminin sandıkta gerçekleşmesi ve ifade özgürlüğünün en geniş şekilde teminat altına alınması için bundan sonra da büyük bir sorumluluk ve kararlıkla çalışmaya devam edeceğimizi kamuoyumuza duyururuz. (DUVAR)