Gazetecilik meslek örgütlerinden Bayraktar'a tepki: Bu zehirli dili kınıyoruz, Çiğdem Toker'in yanındayız

Gazetecilik meslek örgütleri, Baykar Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar’ın gazeteci Çiğdem Toker’e yönelik sosyal medya paylaşımına tepki gösterdi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Gazetecilik meslek örgütleri Baykar Yönetim Kurulu Başkanı ve T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın damadı Selçuk Bayraktar’ın gazeteci Çiğdem Toker’e yönelik hedef gösteren açıklamalarına tepki gösterdi.

ÇGD: GAZETECİLERE HAKARET EDEMEZ, HEDEF GÖSTEREMEZSİNİZ!

Çağdaş Gazeteciler Derneği’nin (ÇGD) açıklaması ise şöyle:

“Sayın Bayraktar,

İktidarın gölgesinde, siyaset odaklı yargı kararlarında, teşvik belgelerinde, ticaret sicillerinde, pazarlık usulü ihale duyurularında yazmaz. O yüzden biz hatırlatalım.

Dayanağınız ne olursa olsun, kime ne satarsanız satın, kimin damadı olursanız olun; gazetecilere hakaret edemez, hedef gösteremezsiniz!

Meslek hayatı boyunca kaleminin onurunu korumuş, tek derdi halkın haber alma hakkını savunmak ve gerçeklerin peşinden koşmak olan meslektaşımız Çiğdem Toker’in yanındayız!

Kendisini dev aynasında görüp, halk adına emek veren gazetecileri küçümseyenlere karşı dayanışmayı her gün büyüteceğiz! #ÇiğdemTokerYalnızDeğildir.”


TGS ANKARA ŞUBE: BU ZEHİRLİ DİLİ KINIYORUZ.

TGS Ankara Şubesi sosyal medyadan, Bayraktar’ın tweetini alıntılayarak şu paylaşımı yaptı:

"Selçuk Bayraktar'ın gazeteci yazar Çiğdem Toker'e yönelik hakaret içerikli paylaşımını ve özellikle bu zehirli dili kınıyoruz. Bayraktar, özür dilemelidir. Ankaralı gazeteciler, Çiğdem Toker'in yanındadır."


DİSK BASIN-İŞ: İTHAMLARINIZI DA SİZE İADE EDİYORUZ

DİSK Basın-İŞ açıklaması da şöyle:

"Meslektaşımız Çiğdem Toker, çok sayıda gerçeği gün yüzüne çıkaran gazeteciliğin yüz akı saygın bir isimdir. Sonuna kadar gazeteciliği savunacağız, Çiğdem Toker'in yanındayız. İthamlarınızı da size iade ediyoruz." (HABER MERKEZİ)