Gazeteci Sinan Aygül'e saldırı: Polis ve belediye personeli gözaltına alındı

Gazeteci Sinan Aygül, Tatvan Belediye Başkanı Mehmet Emin Geylani'nin korumaları tarafından saldırıya uğradığını duyurdu. Biri polis memuru olan 2 kişi gözaltına alındı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Gazeteci Sinan Aygül, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda silahlı kişilerce saldırıya uğradığını belirtti. 

Aygül, paylaşımında şu ifadeleri kullandı: "Biraz önce Tatvan'da belediye başkanı Mehmet Emin Geylani'nin silahlı korumalarının saldırısına uğradım. Belediyeye ait araçtan inerek saldıran şahıslar arkamdan kafama vurduktan sonra küfrederek 'Bir daha başkan hakkında yazarsan geberirsin' diye tehditler ettiler. Tatvan Devlet Hastanesine götürülüyorum."

Aygül, iki gün önce sosyal medya hesabından Tatvan Belediyesi ile ilgili usulsüzlük iddialarını gündeme getirmişti. Aygül, şunları yazmıştı: "Belediyelerin taşınmaz satışları meclis gündeminde. Bazı satışlarda çok ciddi usulsüzlükler, ciddi suçlar var. Olası bir inceleme/soruşturma ve tarafsız bir yargı sürecinde çok kişinin canı yanar. Bitlis Belediyesinin ihalesi katılımcı olmadığı için iptal oldu. Tatvan Belediyesinin gerçekleşen satışının da rekabet koşulları oluşmadığı gerekçesiyle iptal edilmesini bekliyorum. O satışı iptal edin Tatvan Belediyesi orası babanızın çiftliği değil illa "ihaleye fesat karıştırma" dosyası mı açılması lazım..."

GEYLANİ: HİÇBİR İLGİM YOK

Tatvan Belediye Başkanı Mehmet Emin Geylani, yaşanan saldırıyla bir ilişkisi olmadığına dair sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

Geylani "Bugün yaşanan talihsiz olay ile hiçbir ilgim bulunmamaktadır. Yaşanan olay, şahıslar arasında yaşanan tasvip etmediğimiz bir tartışmadan kaynaklanmıştır. Sinan Aygül'e geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Olayda ismi geçen Belediye personeli ile ilgili de idari soruşturmayı başlatmış bulunuyoruz" dedi.

'BELEDİYE PERSONELİ AÇIĞA ALINDI'

Daha sonra 1 belediye personelinin açığa alındığı açıklayan Geylani, sosyal medya paylaşımında "Yaşanan olaydan haberdar olduğum anda hemen ardından Sinan Aygül'ü arayarak geçmiş olsun dileklerimi ilettim. Olayın yakından takipçisi olacağımızı tekrar ilettik. Yaşanan bu olayı tekrar kınıyorum. Bugün Tatvan'da yaşanan olay bizleri derinden üzmüştür. Yaşanan talihsiz olay ile ilgili Belediye personelimiz Yücel Baysali açığa alınmıştır. Olayın bizzat takipçisiyim" ifadelerine yer verdi.

BİÇİCİ: POLİS MEMURU AÇIĞA ALINDI, GÖZALTI KARARI VAR

Gazeteci Gökhan Biçici, Sinan Aygül'le görüştüğünü ve koruma polisinin de açığa alındığı belirtti. Twitter hesabından paylaşım yapan Biçici, şunları söyledi:

"Biraz önce sevgili Sinan Aygül'le konuştum, kendisine yönelik alçakça saldırıyla ilgili emniyetteki ifade işlemleri devam ediyordu. Sinan, biraz önce valinin kendisini aradığını ve saldırıya katılan polis memuru Engin Kaplan’ın açığa alındığını ve gözaltı kararının da olduğunu söylemiş. Sinan’ın net ifadelerle azmettirici olduğunu vurguladığı AKP’li Tatvan Belediye Başkanı Mehmet Emin Geylani ise kendisi için tam bir suç üstü niteliği tanıyan saldırı görüntüleri ortaya çıktıktan sonra apar topar attığı tweetle kendini kurtarmaya çalışıyor ama tweet metni ve Sinan Aygül’den herhangi bir yurttaş gibi, yani gazeteci kimliğini vurgulamadan sadece isim olarak bahsetmesi bile tam bir itiraf halidir." 

İKİ KORUMA GÖZALTINA ALINDI

Bitlis Valiliği de saldırıyla ilgili yazılı açıklamasında polis memuru hakkında adli ve idari soruşturma başlatılıp görevden uzaklaştırıldığını belirtti. 

Artı Gerçek'e konuşan Sinan Aygül, her iki korumanın da gözaltına alındığını söyledi. (HABER MERKEZİ)