Filistinlilerin yarı çıplak teşhir edildiği video hakkında soruşturma çağrısı

Amerikan-İslam İlişkileri Konseyi, Filistinlilerin yarı çıplak teşhir edildiğini gösterdiği belirtilen video hakkında uluslararası soruşturma başlatılması için çağrıda bulundu.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - İsrail askerlerinin, Gazze'de yer alan stadyumda Filistinlileri yarı çıplak soyarak teşhir ettiğini gösterdiği belirtilen görüntüler tepki çekti. Filistin Ulusal Stadyumu'nda çekildiği ileri sürülen videoda, yüzlerce erkeğin iç çamaşırlarıyla kendilerine silah doğrultan askerler tarafından sahaya çıkarıldığı görülüyor.

Tekerlekli sandalyede bir erkek ile iki çocuğun da yer aldığı görüntülerin İsrailli bir foto muhabir tarafından çekildiği aktarılırken, videoda olayın tarihi hakkında ayrıntılı bilgi yer almıyor.

'HİÇBİR GEREKÇE BU AŞAĞILAMAYI HAKLI ÇIKARMAZ'

ABD'nin en büyük Müslüman sivil halklar örgütlerinden Amerikan-İslam İlişkileri Konseyi (CAIR), sosyal medyada da paylaşılan görüntüler hakkında uluslararası soruşturma başlatılması için çağrıda bulundu. CAIR Başkanı Nihad Awad, “Yüzlerce erkeği, kadını, engelliyi, yaşlıyı, hatta bir bebeği bile bu tür iğrenç gösterilerle aşağılamaya çalışmanın hiçbir haklı gerekçesi olamaz. Bu olaya ve İsrail'in Gazze'de işlediği diğer savaş suçlarına ilişkin uluslararası bir soruşturma başlatılmalıdır" ifadelerini kullandı. (DIŞ HABERLER)

Etiketler israil gazze filistin