Eski danışman Çiftçi'den Burhan Kuzu iddiası: Hastanede fişini çektiklerini düşünüyorum

Burhan Kuzu'nun eski danışmanı Sinan Çiftçi, Zindaşti'den alınan paranın 100 milyon doları bulduğunu öne sürdü. Çiftçi, koronadan öldüğü açıklanan Kuzu'nun 'fişinin çekildiğini düşündüğünü' söyledi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Suç örgütü liderliğinden hakkında arama kararı bulunan Sedat Peker'in Twitter'da yeniden gündeme getirdiği Zindaşti-Burhan Kuzu ilişkisi ile ilgili Sinan Çiftçi'den de iddialar geldi. 

AK Parti'de milletvekilliği dahil çeşitli görevlerde bulunan ve 1 Kasım 2020'de korona virüsü tedavisi gördüğü hastanede öldüğü açıklanan Kuzu'nun bir dönem danışmanlığını yapan Çiftçi, Bizim TV Yayın Yönetmeni Şaban Sevinç'e yaptığı açıklamalarda şu iddiaları öne sürdü:

İŞ TAKİBİ YAPARDI: Devletin üst kademesindeki isimlerin Kuzu ile kirli ilişkiler kurduğunu öne süren Sinan Çiftçi, “Burhan Kuzu, ciddi paralara iş takibi yapardı. En çok Berat Albayrak'ı kullanırdı. Fuat Oktay, Mustafa Şentop'a da çok iş çözdürdü" dedi.

100 MİLYON DOLAR ALDI: Sinan Çiftçi Burhan Kuzu'nun Zindaşti'den aldığı rakamın 100 milyon doları bulduğunu söyledi. Kuzu'nun AK Partili Aliye Uzun tarafından tanıştırıldığı Zindaşti'nin Türk vatandaşlığına geçmesi ve gözaltından serbest bırakılması gibi konularda para karşılığında devreye girdiği daha önce iddia edilmişti.

FİŞİNİN ÇEKİLDİĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM: Sinan Çiftçi ayrıca, "Bu olaylar daha da büyümesin diye Zindaşti dosyasını kapatmak için hastanede Burhan Kuzu'nun fişini çektiler diye düşünüyorum" dedi.