Erdoğan Boğaziçi Üniversitesi'ne Bulu'nun yardımcısı Naci İnci'yi rektör olarak atadı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Melih Bulu'yu görevden almasının ardından vekil rektör olarak görevlendirdiği Prof. Dr. Naci İnci'yi Boğaziçi Üniversitesi Rektörü olarak atadı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR- Cumhurbaşkanı Erdoğan, öğrenci ve hocaların aylar süren eylemleri devam ederken görevden aldığı Melih Bulu'nun yerine Boğaziçi Üniversitesi'ne yardımcısı ve vekili Naci İnci'yi rektör olarak atadı. Karar bugünkü Resmi Gazete'de yayımlandı. 

Cumhurbaşkanı kararında şu ifadeler yer aldı: "Boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğüne, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun 13 üncü maddesi ile 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 nci, 3 üncü ve 7 nci maddeleri gereğince Prof. Dr. Mehmet Naci İNCİ atanmıştır." 

HOCALARIN YÜZDE 95'İ RED OYU VERDİ

'Kayyum' rektör Melih Bulu'nun yine Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanı kararıyla görevden alınmasının ardından Boğaziçi Üniversitesi'nde görevli akademisyenler destekledikleri rektör adaylarını belirledi. 

Oylamadan Prof. Dr. Naci İnci'ye yüzde 95, Melih Bulu'nun diğer yardımcısı Prof. Dr. Gürkan Kumbaroğlu'na ise yüzde 93 karşı oy çıktı.

Akademisyenlerin yüzde 82’sinin katıldığı oylamadan 17 rektör adayına ise destek çıkmıştı. O isimler şöyle: Prof. Dr. Fikret ADAMAN, Prof. Dr. Yavuz AKPINAR, Prof. Dr. Yasemin BAYYURT, Prof. Dr. Taner BİLGİÇ, Prof. Dr. Mine EDER, Prof. Dr. Metin ERCAN, Prof. Dr. Emine ERKTİN, Prof. Dr. Ayşe GÜREL, Prof. Dr. Cengiz KIRLI, Prof. Dr. Ayşe MUMCU, Prof. Dr. V. Erkcan ÖZCAN, Prof. Dr. Murat SARAÇLAR, Prof. Dr. Cem SAY, Prof. Dr. Ali İ. TEKCAN, Prof. Dr. M. Burçin ÜNLÜ, Prof. Dr. Can A. YÜCESOY, Prof. Dr. Ünal ZENGİNOBUZ. 

 

 

MARMARA ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ'NE MUSTAFA KURT ATANDI

Resmi Gazete'de yayınlanan diğer kararla ise Marmara Üniversitesi Rektörlüğü'ne Prof. Dr. Mustafa Kurt atandı. Rektör Erol Özcar'ın YÖK Başkanı olarak atanmasının ardından yardımcısı Mustafa Kurt Rektör Vekili olmuştu. Prof. Kurt aynı zamanda Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi'nin de Dekan Vekilliğini yürütüyor. (HABER MERKEZİ)

Prof. Dr. Mustafa Kurt