Emniyet istedi vali onayladı: Bartın'da afiş yasağı

Bartın Emniyeti, valiliğe başvurarak "128 Milyar Dolar Nerede?" yazan ya da bunu çağrıştıracak her pankartın yasaklanmasını talep etti. Bartın Valisi il genelinde afiş yasağı kararı aldı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Bartın Emniyet Müdürlüğü, Bartın Valiliği'ne başvurarak "128 Milyar Dolar Nerede?" yazan ya da bunu çağrıştıracak her pankartın "halkta kin ve nefret uyandırabileceği" gerekçesiyle yasaklanmasını talep etti. Valilik, başvuruyu onaylayarak il genelinde afiş yasağı kararı aldı.

Bartın Emniyet Müdürü Çetin Bozkuş bugün Bartın Valiliği'ne yazılı olarak başvurarak "128 Milyar Dolar Nerede? ya da bunu çağrıştırabilecek her türlü ifadeyi içeren afiş-pankart asılmasının İl İdaresi Kanunu uyarınca yasaklanmasını” talep etti. Emniyet ayrıca bu şekilde afiş-pankart asanlara Kabahatler Kanunu uyarınca 100 ila 3 bin TL arasında idari para cezası verilmesini istedi. Bartın Valisi Sinan Güner ise emniyetin bugün yaptığı başvuruyu bekletmeksizin onaylayarak il genelinde afiş-pankart yasağı getirdi.

BANKOĞLU: VALİLİK KARAR NUMARASI BİLE 128 SAYISI İLE BİTİYOR

Bu gelişmeyi sosyal medya hesabından paylaşan CHP Bartın Milletvekili Aysu Bankoğlu, valiliğin yasak kararındaki resmi yazının karar numarasının dahi "128" sayısı ile bittiğine dikkat çekti. Bankoğlu’nun mesajı şöyle:

"Bu iktidarın düzeninde, soru sormak bile büyük tehlikeye işaret ediyormuş. Ama '128' her yerden çıkıyor. Bartın Valiliği kararının sayısı, 128 ile bitiyor. Yani, bu konu kapanmayacak; kapatılamayacak. 128 Milyar Dolar Nerede?"

Bankoğlu, mesajında CHP Bartın İl Başkanlığı binasına asılan ve üzerinde "AAA GADUNUM 128’İ NEY YAPTIY, NEREYE GODUY?" yazılı olan pankartın fotoğrafını da paylaştı. (HABER MERKEZİ)