EKONOMİ

Garanti'den Enerjisa'ya 400 milyon lira kredi

Garanti BBVA, Enerjisa'ya TLREF endeksli 400 milyon lira kredi verdi. Garanti BBVA Kurumsal ve Yatırım Bankacılığı Genel Müdür Yardımcısı Edin "TLREF'e endeksli kredilerin kullanımının giderek yaygınlaşacağını tahmin ediyoruz" dedi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Garanti BBVA, Sabancı Holding ve E.ON ortaklığında faaliyet gösteren Enerjisa Enerji'ye, altyapı ve şebeke yatırımlarının finansmanı kapsamında 400 milyon TL'lik Türk Lirası Referans Faiz (TLREF) endeksli kredi sağladı.

Bankadan yapılan açıklamaya göre, bir yıl geri ödemesiz olmak üzere toplam 5 yıl vadeli olarak kullandırılan kredi, TLREF'e endeksli yapısıyla piyasada bu modelle sağlanan büyük montanlı ilk kredilerden biri olma özelliğini taşıyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Garanti BBVA Kurumsal ve Yatırım Bankacılığı Genel Müdür Yardımcısı Ebru Dildar Edin, TLREF'e endeksli kredilerin kullanımının giderek yaygınlaşacağını tahmin ettiklerini belirterek, bu mekanizmanın uzun vadeli TL kredi piyasasının gelişimi için önemli bir imkan sunduğuna işaret etti.

(İSTANBUL-AA)

Etiketler kredi garanti enerjisa
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR