Mevlüt Uysal Halkbank yönetiminde

Halkbank’ın dün yapılan olağan genel kurulunda yönetim kuruluna üç yıl için üç üye seçilirken, eski İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal da bankanın yönetim kuruluna girdi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Eski İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Halkbank'ta yönetim kuruluna seçildi. Halkbank’ın dün yapılan olağan genel kurulunda yönetim kuruluna üç yıl için üç üye seçilirken, Mevlüt Uysal da bankanın yönetim kuruluna girdi.

KAP’a yapılan açıklamaya göre; Hazine ve Maliye Bakanlığı temsilcisinin verdiği önerge doğrultusunda Mehmet Emin Özcan, Mevlüt Uysal ve Sezai Uçurmak üç yıl süreyle yönetim kurulu üyeliğine seçildi. Recep Süleyman Özdil, Himmet Karadağ, Osman Arslan, Meltem Taylan Aydın, Maksut Serim ve Sadık Tıltak’ın ise yönetim kurulu üyeliği görevlerinin devamına karar verildi.

Vakıfbank'ın bugün yapılan genel kurulunda ise Yönetim Kurulu Başkanlığına, eski İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu getirildi. Aksu, 46, 47, 58 ve 59'uncu hükümetlerde İçişleri Bakanı; 53'üncü hükümette de Devlet Bakanı olarak görev yapmıştı. (HABER MERKEZİ)