Irkçılık karşıtı protestoculara silah çektiler

ABD'nin Missouri eyaletinde düzenlenen ırkçılık karşıtı protestolarda, avukat bir çift göstericileri silahla tehdit etti. Görüntülerde, silahla protestocuların üzerine yürüyen çifte göstericilerin "Ateş etmeyin, burada çocuklar var" dediği görülüyor.
Fotoğraf: Twitter

DUVAR – ABD’de George Floyd’un polis tarafından öldürülmesiyle başlayan protestolar etkisini sürdürürken, St. Louis kentinde bir çift, ırkçılık karşıtı protestoculara silah çekti. Sosyal medyada paylaşılan görüntülerde Mark ve Patricia McCloskey çiftinin, evlerinin önünden geçen göstericilerin üzerine silahla yürüdüğü anlar kameralara yansıdı.

Sosyal medyada viral olan görüntülerde, protestocuların “Ateş etmeyin, burada çocuklar var” dediği kaydedildi.

Göstericiler bu olay sırasında, polis teşkilatında reform talep eden ve polise verilen mali kaynaklarını kesilmesini isteyen protestocular ile yerel sakinlerin isimlerini paylaştığı için St. Louis Belediye Başkanı Lyda Krewson’ın evine doğru yürüyordu. İsim ve adresleri paylaşarak bu kişileri hedef gösteren Krewson’ın istifasını isteyen protestocuları silahla tehdit ettiği görülen Mark McCloskey’nin, poliş şiddeti mağduru I.F. isimli kişinin avukatlığını yaptığı belirtildi. (DIŞ HABERLER)