ABD'de bir kadın marketteki ürünlerin üzerine kasten öksürdü

ABD'de market sahibi, bir kadının yiyeceklerin üzerine kasten öksürmesi üzerine, korona virüsü bulaşabileceği korkusu ile 35 bin dolar değerindeki ürünü çöpe attı.

DUVAR – ABD’nin Pensilvanya eyaletindeki Hanover kasabasında bir market zincirinin ortaklarından Joe Fasula’nın sosyal medya üzerinden paylaştığı videoda, kadın müşterilerden birinin gıda ürünlerinin üzerine kasıtlı olarak öksürdüğü görüntüler yer aldı.

Fasula, “Hanover Township mağazamızdan bir telefon aldım. Yönetici, bir kadının dükkana geldiğini ve taze ürünlerimiz ve fırın, et kasası ve bakkalımızın küçük bir bölümünü kasten öksürmeye devam ettiğini bildirdi,” dedi.

Fasula, kadının bunu şaka amacıyla yapmış olma ihtimali olmasına rağmen “Temas ettiği tüm ürünleri atmaktan başka seçeneğimiz yoktu. Hanover Township sağlık müfettişi ile yakın çalışarak, bulunduğu her alanı belirledik, ürünü elden çıkardık ve her şeyi iyice temizledik ve dezenfekte ettik,” ifadelerini kullandı.

Çalışanların hızla marketin dışına çıkardığı kadının daha sonra polis tarafından tutuklandığı öğrenildi.

Market sahibi ise olayın ardından korona virüsü bulaşma tehlikesiyle marketindeki ürünleri çöpe attı. Fasula, “Toplam zararı henüz ölçmemiş olsak da, zararın 35 bin doların üzerinde olduğunu tahmin ediyoruz,” dedi.

Hanover Emniyet Müdürü Albert Walker, akli dengesinin yerinde olup olmadığının netleşmesinin ardından kadın hakkında suç duyurusunda bulunmayı planladıklarını belirtti.

Market sahibi Fasula, kadına Covid-19 testi yapılması gerektiğini belirtti.

ABD’DE VİRÜSÜ KASITLI OLARAK YAYMAK ‘TERÖR SUÇU’

Amerikan Adalet Bakanlığı çarşamba günü yaptığı açıklama ile korona virüsünü kasıtlı olarak yayan insanların terörizm ile suçlanabileceğini doğruladı.

Hafta başında New Jersey’de bir market çalışanının yüzüne kasten öksüren ve korona virüsü taşıdığını iddia eden bir kişinin ‘‘terör tehdidi” oluşturmaktan ceza aldığı öğrenildi.

Diğer taraftan, Missouri eyaletinde bir gencin de benzer bir hareketi yüzünden hafta başında terör suçu işlemekten suçlu bulunduğu bilgisi yerel gazete haberlerinde yer bulmuştu.

Amerikan Adalet Bakanlığına göre, virüs bir ‘’biyolojik ajan’’ kriteri ile örtüşüyor ve onu yaymak veya “Covid-19’u Amerikalılara karşı bir silah olarak kullanmak’’ terör tehdidi olarak kabul ediliyor. (DIŞ HABERLER-AA)