Evanjelist dergi: Trump görevden alınmalı

Evanjelistlerin dergisi Christianity Today, ABD Başkanı Donald Trump'ın 'görevden alınması için' çağrı yaptı. Derginin baş editörü, yazıda "Trump'ın Twitter anasayfası bile ahlaki olarak kaybolmuş ve kafası karışmış bir kişinin mükemmel örneğidir" ifadelerini kullandı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - ABD'de Evanjelistlerin dergisi Christianity Today, ABD Başkanı Donald Trump'ın görevden alınması için çağrıda bulundu. Trump'ın birinci geldiği, 2016 yılında yapılan başkanlık yarışında Evanjelistlerin yüzde 81'i Trump'a oy vermişti.

Derginin baş editörü Mark Galli şu ifadeleri kullandı, "ABD Başkanı siyasi gücünü, yabancı bir lidere baskı yapmak ve siyasi muhaliflerinden birini taciz etmek için kullanmaya çalıştı. Bu sadece anayasanın ihlali değildir. Daha da önemlisi, ahlak dışıdır. Azil soruşturması oturumları, Trump'ın otoritesini kötüye kullandığı ve anayasal yeminine ihanet ettiğini açıkça ortaya koydu."

Bill Clinton'ın azil soruşturması oturumlarından bir kare. (1999)

Bill Clinton'ın azledilmesinin ardından da benzer bir yazı yayımlayan Christianity Today dergisinde, "Trump'ın Twitter anasayfası bile ahlaki olarak kaybolmuş ve kafası karışmış bir kişinin mükemmel örneğidir" ifadeleri yer aldı.

ABD Başkanı Donald Trump'ın ‘cadı avı’ ve ‘darbe girişimi’ olarak tanımladığı azil soruşturması sürecinde Temsilciler Meclisi'nde yapılan oylamada, Trump hakkında iki suçlama kabul edildi. İlki görevini kötüye kullanmak; ikincisiyse ilgili iddiaların araştırılmasını engellemek. Soruşturma, bir sonraki aşamada Cumhuriyetçi Parti'nin çoğunlukta olduğu Senato'da devam edecek. (DIŞ HABERLER)