Elektronik sigara öldürdü

Patlayan elektronik sigaranın bir parçası 25 yaşındaki William Brown'ın boğazına saplandı. Brown şah damarını kesen parça yüzünden hayatını kaybetti.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - ABD'nin Teksas eyaletinde, William Brown'ın içtiği elektronik sigara patladı. Boğazına, patlayan elektronik sigaradan bir parça saplanan 25 yaşındaki Brown hayatını kaybetti.

Eyaletin sağlık yetkilileri, parçanın Brown'ın sol şahdamarını kestiğini söyledi. Yetkililere göre olay 27 Ocak'ta bir elektronik sigara dükkanının park yerinde meydana geldi. Brown'ın elektronik sigarasıyla ilgili bir şey sormak için dükkana girdiği, dükkan sahibinin ambulans çağırdığı belirtiliyor. Koma halinde hastaneye kaldırılan William'ın, röntgeninde boğazına bir parça saplandığı tespit edildi.

195 SİGARA PATLADI

ABD'de medyaya yansıyan haberlere göre 2009-2006 yılları arasında 195 elektronik sigara patlama vakası meydana geldi. Geçen yıl Mayıs ayında Florida'nın Saint Petersburg kentinde bir elektronik sigara kullanıcısı, cihazın patlayan parçalarının başına saplanması sonucu hayatını kaybetmişti. (BBC Türkçe)