Gerard Depardieu: Türk vatandaşı olacağım

Fransız oyuncu Gerard Depardieu'nün Rusya vatandaşlığını ardından Türk vatandaşlığı da almak istediği belirtiliyor. Aydınlık gazetesi, Depardieu ile söyleşilerinde ünlü aktörün Türk vatandaşı da olmak istediğini söylediğini yazdı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Rusya vatandaşlığına geçen ünlü Fransız aktör Gerard Depardieu, Türk vatandaşlığı almak istediğini söyledi. Ekim ayında Türkiye'ye geleceğini belirten Depardieu, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'la da görüşeceğini ifade etti. Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti'nin 70. kuruluş yılı kutlamaları için Pyongyang'a giden ünlü Fransız oyuncu Gerard Depardieu, Aydınlık gazetesinden Levent Uluçer'e konuştu.

Pyongyang'a KDHC-Fransa Dostluk Derneği'nden arkadaşlarıyla geldiğini belirten Depardieu, Rusya vatandaşlığından başka Cezayir vatandaşlığının bulunduğunu belirterek, Türk vatandaşı da olmak istediğini söyledi. Depardieu, "Ekim ayında Türkiye'de olacağım ve Erdoğan'la da görüşeceğim" dedi. Depardieu'nün, Pyongyang'da bulunduğu süre içinde KDHC Başkanı Kim Jong Un ile görüşmesi bekleniyor. (Kaynak: Aydınlık)