Kim Ki- Duk'a kadına şiddet suçlaması

Kim Ki-Duk hakkında saldırı suçlamasıyla soruşturma başlatıldı. Duk, açıklama yapmadı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Güney Kore'de savcılık, yönetmen Kim Ki-Duk hakkında cezai soruşturma başlattı. 2012'de 'Pieta' filmi ile Venedik Film Festivali'nde Altın Aslan, aynı yıl Berlinale'de de 'Samaratian Girl' (Fedakar Kız) filmi ile Gümüş Ayı kazanan Kim Ki-duk, 2013'te ensesti konu alan 'Moebius' adlı filminin çekimleri sırasında adı açıklanmayan bir kadın oyuncuya şiddet uygulamakla suçlandı.

Yonhap haber ajansının aktardığına göre, kadın oyuncu, tokatlanmakla, aşağılanmakla ve senaryoda önceden yer almayan şiddetin de olduğu bir sevişme sahnesinde oynanmaya zorlandı.

Suçlamada bulunan 41 yaşındaki kadının olayın ardından filmden ayrıldığı, yerine başka bir oyuncunun geçtiği kaydedildi.

'TOKATLAMA OLAYI DOĞRU ANCAK...'

Yönetmenin prodüktörleri suçlamaları reddetti ve daha sonra ayrıntılı bir açıklama yapacaklarını söyledi.

Hollywood Reporter'ın aktardığına göre ise yerel Dong-A Ilbo gazetesine konuşan prodüktörü "Tokatlama olayı doğru ancak bu, bir saldırı sahnesi için verilen direktiflerin parçasıydı" dedi.

Moebius açık sahneleri nedeniyle Güney Kore'de sansüre uğramış, bazı sahnelerin çıkarılmasından sonra filmin sınırlı da olsa gösterime girmesine izin verilmişti.