Disney Plus'ın ilk yerli dizisi 'Kaçış'tan yeni tanıtım

14 Haziran'da Türkiye'de erişime açılacak olan Disney Plus platformunun ilk yerli içeriği "Kaçış" dizisinden yeni tanıtım filmi paylaşıldı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Disney+, 14 Haziran'da Türkiye’de yayın hayatına başlayacak. Platformun açılışıyla birlikte izleyicilerle buluşturacağı ilk Türkiye yapımı orijinal dizisi "Kaçış"tan yeni tanıtım filmi ve posteri yayınlandı.

Yapımcılığını O3 Medya ve Same Film’in üstlendiği "Kaçış"ın yönetmen koltuğunda Yağız Alp Akaydın oturuyor. Hikâyesini Engin Akyürek’in kaleme aldığı dizinin senaryosu ise Ali Doğançay imzası taşıyor. Dizide Engin Akyürek’e İrem Helvacıoğlu, Aziz Çapkurt, Onur Bay, Leyla Tanlar, Aras Aydın, Levent Ülgen gibi birçok isim eşlik ediyor. 

Dizi, savaş fotoğrafçısı Mehmet ve farklı ülkelerden gelen bir grup gazetecinin, araştırma yapmak üzere bir Ezidi köyüne gidişleri ile başlayacak. Dizide sınır ötesine gizlice geçen grubun bir baskın sonucu radikal terör örgütünün eline düşmeleri ve sonrasında yaşadıkları dramı, değişimleri ve kaçış hikayeleri anlatılacak.

Kaçış, 8 bölümüyle 14 Haziran'da Disney Plus’ta yayınlanacak.

.