Credit Suisse, Türk bankalarında hedef fiyatları aşağı çekti

Zürih merkezli banka ve finans şirketi Credit Suisse, Türk banka hisseleri için hedef fiyat tahminini 3 puan aşağı yönlü revize etti.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Credit Suisse, Türk bankalarına karşı temkinli olmaya devam edeceklerini duyurdu. Şirketin yayımladığı araştırma raporunda, Türk bankaları için hedef fiyatlarında ortalama yüzde 3’lük bir kesinti yaptığını belirtti.

Bloomberght'de yer alan habere göre Credit Suisse ayrıca Akbank ve Garanti için 'üstün performans' derecelendirmesini teyit ederken, İşbank, Vakıfbank ve Yapı Kredi için nötr notunu korudu. Halkbank ve TSKB içinse düşük performans notunu teyit etti.

Akbank için fiyat hedefini hisse başına 7,07 TL olarak belirleyen Credit Suisse, Garanti için fiyat hedefini 10,24 TL olarak belirlerken, Halkbank için 4,08 TL, İş Bankası için 5,75 TL, Vakıfbank için 4,24 TL, Yapı Kredi için 2,58 TL ve TSKB için 1,30 TL olarak belirledi.

'KISA SÜRELİ İYİMSERLİK YERİNE ENDİŞEYE BIRAKTI'

Raporda, Naci Ağbal döneminde kısa süren iyimserliğin yerini makro ekonomik endişelere bıraktığı da ifade edildi. Türk bankalarının şu an için iskontolu olmalarının görece düşüşü sınırlayacağını belirten banka, değerleme/fiyatlama oranının zamana ve koşullara bağlı olduğunu fakat Türk bankalarındaki iskontonun bir müddet daha devam edeceğini ifade etti.

Credit Suisse, 2021 için yüzde 9 gelir büyümesini beklediklerine değinirken, gelir getiri oranının ise 64 baz puanlık bir daralma ile yüzde 10’a gerileyeceğini öngörüyor.