CHP'li meclis üyesi: Büyükşehir'de göremedim ama Mamak'ta baya kabile üyesi var...

Mansur Yavaş yönetimine yönelik 'kabile' benzetmesine yanıt veren Mamak Belediyesi CHP Meclis Üyesi Ferat Tokmak, "Mamak’ta da ufak bir araştırma yaptım. Burada baya bir kabile üyesi var" dedi.

Ferat Tokmak
Google Haberlere Abone ol

DUVAR -Ankara Mamak Belediyesi’nin CHP’li üyesi Ferat Tokmak, belediye meclisi toplantısında; Mamak Belediye Başkanı ve Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grubu Başkan Vekili Murat Köse’nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve yönetimine yönelik “kabile” benzetmesine karşılık verdi. Tokmak, "Ben Büyükşehir Belediyesi’ni araştırdım. Herhangi bir kabile üyesi göremedim ama Mamak’ta da ufak bir araştırma yaptım. Burada baya bir kabile üyesi var, sizin kabilenin üyeleri" dedi. 

Murat Köse, Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi’nin mart ayı toplantısının üçüncü birleşiminde, "Sayın Yavaş’ın kabilesi nasıl bir haris ruh halindeyse, gözlerini nasıl bir duygu bürüdüyse, kendilerinde nasıl bir güç vehmediyorlarsa Büyükşehir Belediye Meclisi’ni çukur siyasetiyle özdeşleştirmek cüretinde bulunuyorlar" demişti. ANKA'nın aktardığına göre Tokmak, Köse’nin bu ifadelerine şöyle yanıt verdi:

'ŞİRKET MÜDÜRÜ KAYINÇONUZ, KALEM MÜDÜRÜ YEĞENİNİZMİŞ'

"Sizin bir konuşmanız var Büyükşehir Belediyesi’ndeki başkan ve kabile üyeleri ile ilgili… Bir iftiranız var, bir söyleminiz var. Şimdi kabile üyeleri ne? Bir reisin idaresi altında, kendi akrabası, eşi dostu olan vatandaşlara kabile diyoruz. Ben Büyükşehir Belediyesi’ni araştırdım. Herhangi bir kabile üyesini göremedim. Ama Mamak’ta da ufak bir araştırma yaptım. Burada bayağı bir kabile üyesi var, sizin kabilenizin üyeleri. Birkaç tane örnek vermek istiyorum.

Mesela, Murat Efe şirket müdürü, bu kayınçonuzmuş. Mehmet Duran, Özer Kalem müdürünüz, yeğeninizmiş. Metehan Güler AYKOME’de birim sorumlusu, ablanızın oğluymuş. Yine kabile üyelerinizden Yaşar Paça’nın kabile üyeleri bunlarda; Selahattin Paça çevre ve korumada, oğlu. Fırat Bey işletme müdürü, damadı; Muhittin Göngör de Merve Keskindemir’in yeğeni, belediyede çalıştığını gördük. Yani, anlattığınız o tarif tam da Mamak Belediyesi’ne uyuyor. Büyükşehir’de böyle bir kabile falan söz konusu değil. Görüldüğü gibi kabile üyeleri burada." (HABER MERKEZİ)